ایرنا/ معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان گفت: یک خط تولید محلول ضدعفونی‌کننده سطوح پس از گرفتن مجوز از کمیته فنی تخصصی بررسی صلاحیت پروانه‌های بهداشتی معاونت غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی این شهر فعالیت خود را آغاز کرد.

هدا مجیری، معاون غذا و دارو دانشکده علوم پزشکی آبادان اظهار داشت: این مجوز برای یک شرکت تولیدکننده مواد شوینده در شهرک صنعتی آبادان با ظرفیت تولید روزانه ۲ هزار و ۵۰۰ لیتر محلول ضدعفونی‌کننده سطوح صادر شده است.
وی به آغاز فعالیت این شرکت به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر اشاره کرد و افزود: محصول تولید شده در این کارخانه در بسته‌بندی‌های مختلف ۵۰۰، سه هزار و ۷۵۰ میلی لیتری و ۱۰ و ۲۰ لیتری بوده که پس از استفاده از آن، سطوح نیاز به آبکشی نخواهند داشت.
مجیری گفت: از ابتدای بحران تاکنون مجوز چهار خط تولید ضدعفونی دست صادر شده که همه آنها فعالیت دارند و منطقه تحت پوشش دانشکده علوم پزشکی آبادان هیچ مشکلی از بابت کمبود مواد ضدعفونی دست ندارد.
وی با اشاره به تولید ژل ضدعفونی دست در شهرستان‌های آبادان و خرمشهر گفت: این مواد ضدعفونی فراتر از نیاز منطقه تولید و بخشی از آن به شهرستان‌ها و استان‌های دیگر صادر می‌شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today