پایگاه خبری پلیس/ فرمانده انتظامی استان سمنان از اجرای حکم قضائی و آزاد سازی 18 هکتار از اراضی کشاورزی و دیوار کشی غیر مجاز به ارزش 120 میلیارد ریال در بخش شهمیرزاد شهرستان مهدیشهر خبر داد.

سردار عبدالله حسنی، فرمانده انتظامی استان سمنان اظهار داشت: در پی دریافت شکوایه ای از اداره جهاد کشاورزی شهرستان مهدیشهر مبنی بر ساخت و ساز و دیوار کشی غیر مجاز و شیوع پدیده زمین خواری در منطقه خوش آب و هوای شهمیرزاد، فعالیت های قانونی پلیس در این راستا آغاز شد.
وی افزود: در بررسی های صورت گرفته پلیس مشخص شد با توجه به اخطارهای مکرر و کتبی اداره جهاد کشاورزی شهرستان به صاحبان املاک، متاسفانه روند ساخت‌وساز غیرمجاز همچنان ادامه داشته است.
سردار حسنی به پیگیری های مستمر و هماهنگی های صورت گرفته پلیس با مقام قضائی در این راستا اشاره و تصریح کرد: در نهایت حکم تخریب املاک و دیوارهای تصرف شده توسط مقام قانونی صادر شد.
فرمانده انتظامی استان سمنان با اشاره به تعداد بالای متخلفان و امکان ایجاد تنش و پیامدهای احتمالی در اجرای این حکم گفت: تدابیر و پیش بینی های لازم برای اجرای هرچه بهتر این دستور قانونی توسط پلیس اندیشیده شد.
وی از اجرای طرح ضربتی پلیس با همکاری دیگر عوامل در بامداد گذشته خبر داد و گفت: با تلاش همه دست اندرکاران بیش از 16 هکتار زمین های مزروعی که توسط فرد متخلف به 30 قطعه تقسیم و فروخته شده بود رهاسازی شد.
سردار حسنی ارزش ریالی زمین و املاک رها سازی شده را برابر نظر کارشناسان 120 میلیارد ریال اعلام کرد و با توصیه به عموم شهروندان گفت: قبل از معامله هر ملک یا زمینی از قانونی بودن و اثبات مالکیت قانونی و کاربری آن مطمئن شده وسپس برای خرید و یا ساخت و ساز آن اقدام کنید.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg

آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today