خبرگزاری دانا/ عضو هیئت‌مدیره سازمان آرامستان‌های شهرداری رشت از وقوع یک نوع زمین‌خواری در محوطه آرامستان باغ رضوان خبر داد.

عباس مؤید، عضو هیئت‌‌مدیره سازمان آرامستان‌های شهرداری رشت و عضو هیئت امنای گلزار شهدای این شهر اظهار کرد: اخیرا متوجه شده‌ایم نوعی زمین‌خواری در آرامستان باغ رضوان در حال وقوع است.
وی افزود: ۴۶ هکتار زمین منابع طبیعی را مرحوم آیت‌الله لاکانی و شهید انصاری، استاندار وقت گیلان در سال ۶۰ از منابع طبیعی برای کاربری آرامستان گرفتند و تحویل شهرداری وقت رشت دادند و در سال ۷۲ مرحوم آیت‌الله احسان‌بخش این آرامستان را با دفن اموات به بهره‌برداری رساندند.
عضو هیئت‌مدیره سازمان آرامستان‌های شهرداری رشت با بیان اینکه با پر شدن مزار تازه‌آباد، اموات بیشتری به باغ رضوان برده می‌شوند گفت: اخیرا سرمایه‌گذار پروژه گیل‌لند که وابسته به پدر یکی از هنرپیشه‌های معروف سینماست با شهرداری قراردادی منعقد کرده است که مبلغ 1700 میلیارد تومان را در اینجا برای احداث پارک آبی هزینه کنند، این در حالی است که این پارک سالن‌های همایش، کنسرت و ... هم دارد.
مؤید ادامه داد: این‌ها بعد از اینکه نتوانستند موافقت‌های لازم برای زمین جنب بیمارستان آریا را بگیرند آمده‌اند تا زمینی را با کاربری آرامستان تغییر کاربری دهند.
عضو هیئت امنای گلزار شهدای رشت تأکید کرد: در پروژه گیل‌لند بنا دارند در ۱۵ هکتار از زمین‌هایی که در دل آرامستان باغ رضوان قرار دارد مجتمع تفریحی احداث کنند و حتی قبل از اینکه تغییر کاربری دهند قرارداد را منعقد کرده‌اند و اکنون این موضوع را به کمیسیون ماده 5 در اداره مسکن و شهرسازی برده‌اند تا رأی تغییر کاربری بگیرند تا این زمین را به بخش خصوصی واگذار کنند.

آیا هیچ منطقه‌ای اجازه می‌دهد فوتی‌های رشت در آنجا دفن شود؟
این مقام مسئول افزود: ما مخالف سرمایه‌گذاری نیستیم بلکه خوشحال می‌شویم که سرمایه‌گذار در گیلان سرمایه‌گذاری کند اما مردم رشت باید فوتی‌های خودشان را در کجا دفن کنند؟ همین الآن مردم روستاهای سراوان معترض بردن زباله به این منطقه هستند و هر بار تجمعاتی برگزار می‌کنند، آیا هیچ منطقه‌ای اجازه می‌دهد فوتی‌های رشت در آنجا دفن شود؟

برنامه شهرداری رشت برای ۱۰ سال آینده اموات مردم چیست؟
مؤید ادامه داد: شهرداری برای تدفین اموات مردم هیچ برنامه‌ای ندارد و حتی خود شهردار رشت معترف است که باغ رضوان تا ۱۰ سال آینده برای اموات مردم این شهر بیشتر جا ندارد، فرض کنیم حوادثی مشابه بیماری کرونا باز هم گریبان‌گیر مردم شود، مردم در چنین شرایطی با اموات خود باید چه کار کنند؟ فرض کنید در پاییز و زمستان موج جدید کرونا در استان گسترش پیدا کرد یا حوادث ناگواری مثل زلزله رخ داد، آیا نباید ما یک زمین مناسب برای اموات مردم داشته باشیم؟ برنامه شهرداری برای ۱۰ سال آینده اموات مردم چیست؟

8 عضو شورای شهر به مصوبه احداث این مجتمع رأی داده‌اند
وی با بیان اینکه هشت عضو از ۱۱ عضو شورای شهر به مصوبه احداث این مجتمع رأی داده‌اند افزود: این‌ها پشت دست دارند کارهایی انجام می‌دهند که به نفع آینده این شهرستان نیست، متأسفانه هیچ‌کس از حقوق عامه مردم در این خصوص دفاع نمی‌کند و ما ضمن طوماری از آقای رئیسی در همین زمینه خواسته‌ایم که این موضوع را پیگیری کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today