صدا و سیما/ رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت گفت: با افزایش موارد ابتلا به کووید-۱۹ در جنوب استان کرمان، این منطقه در مرز وضع قرمز کرونا قرار گرفته است.

مکارم، رییس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت بیان کرد: با افزایش موارد ابتلا به کووید-۱۹ در جنوب استان کرمان، این منطقه در مرز وضع قرمز کرونا قرار گرفته است.
وی ادامه داد: رعایت بیشتر نکات بهداشت فردی و عمومی و مراعات فاصله‌گذاری اجتماعی و حضور نیافتن در تجمعات غیرضرور در دستور کار است.
مکارم با بیان اینکه همه کارکنان ادارات و مراجعه کنندگان ادارات ملزم به استفاده از ماسک و دستکش شده اند، اظهار کرد: تاکسی‌ها حداکثر باید سه نفر مسافر ( یک نفر صندلی جلو ، دو نفر صندلی عقب) و راننده ملزم به استفاده از ماسک و دستکش ‌شدندو اتوبوس‌های درون شهری و برون شهری حداکثر ۳۰ درصد از ظرفیت وسیله نقلیه، مسافر سوار کنند.
وی گفت: همچنین متصدیان تمامی صنوف موظف به استفاده از ماسک و دستکش و رعایت پروتکل های بهداشتی در مکان کسب هستند و برگزاری هرگونه تجمع اعم از عزاداری، عقد، عروسی و جشن تولد تا اطلاع بعدی ممنوع و برگزاری فریضه نماز جماعت نیز در تمامی مکان های معنوی تا اطلاع بعدی ممنوع است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP3fmE1Qukhr6SzjQ
آخرین خبر کرمان در اینستاگرام :
Instagram.com/kerman_akhbar