ایرنا/ کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: بررسی نقشه‌های پیش‌یابی بیانگر ورود امواج بارشی به استان است که احتمال سیلابی شدن رودخانه ها و آبگرفتگی معابر شهری بر اثر این امر وجود دارد.

مهدی کریمی، کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی اظهار کرد: رگبار متناوب باران و رعد و برق، وزش باد شدید برای روز یکشنبه و دوشنبه پیش‌بینی می‌شود و در مناطق مستعد بارش تگرگ رخ می‌دهد.
وی اضافه کرد: منطقه اثر این سامانه روز یکشنبه همه مناطق و روز دوشنبه مرکز و شمال استان را در بر می‌گیرد و زمان خاتمه آن اواخر وقت روز دوشنبه است.
کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه احتمال آسیب به سازه‌های موقت در اثر وزش باد و طغیان رودخانه ها وجود دارد از شهروندان خواست نسبت به محکم‌سازی سازه های موقت و دوری از سازه های غیر مقاوم اقدام و از تردد و اسکان در حاشیه رودخانه‌ها و مناطق پر خطر و مرتفع اجتناب کنند.
کریمی با اشاره به دمای هوای استان در ۲۴ ساعت گذشته نیز گفت: در این مدت، پلدشت گرم‌ترین شهر استان با دمای ۳۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و تکاب با هفت درجه سانتی‌گراد بالای صفرخنک‌ترین شهر استان بود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today