ایرنا/ رییس مرکز بهداشت و درمان شهرستان اردکان از بی تفاوتی برخی‌ها نسبت به فاصله گذاری هوشمند اجتماعی و رعایت نکردن نکات بهداشتی فردی و اجتماعی انتقاد کرد و از احتمال شیوع مجدد کرونا هشدار داد و گفت: مردم نباید شرایط بهداشتی را عادی تصور کنند، زیرا با وضعیت زرد شکننده روبرو هستیم.

محمدرضا اعلایی، رییس مرکز بهداشت و درمان شهرستان اردکان از شهروندان خواست برای پیشگیری از بیماری و حفظ جان خود و اعضای خانواده حتما طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی و پروتکل های بهداشتی توصیه شده از سوی کارشناسان را رعایت کنند.
وی افزود: ‌نکته ای که مردم باید بیشتر به آن توجه کنند این است، مفهوم بازگشایی محل های کسب و کار در شهرستان به معنای پایان بیماری کرونا نیست، گرچه شیوع بیماری نسبت به زمان پیک اول کمتر شد اما روزانه افرادی به مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان مراجعه و در بیمارستان بستری می شوند.
اعلایی تاکید کرد: این نوع تفکر باعث شد که در بسیاری شهرها مدیریت بیماری به حالت زرد، سفید و حتی سبز رسیده بود، مجددا به نقطه قرمز بازگردد
وی تصریح کرد: مردم باید فاصله گذاری اجتماعی را که ۱.۵ متر است در سطح شهر، مراکز خرید و حضور در اجتماع رعایت کنند، استفاده از ماسک، دستکش و همراه داشتن مواد ضدعفونی کننده در مکان های شلوغ و رعایت نکات بهداشت فردی و عمومی حتما لازم است.
رییس مرکز بهداشت اردکان یادآور شد: تاکنون برای درمان بیماری کرونا نه تنها در ایران بلکه جهان دارو و واکسن تولید نشده است، تلاش محققان ایرانی برای کشف واکسن ادامه دارد، تنها راه قطع و کنترل زنجیره انتقال و پیشگیری از آن به ویژه در گروه های حساس و آسیب پذیر جامعه به ویژه سالمندان و افرادی که مبتلا به بیماری های زمینه ای هستند، باید رعایت شود.
وی به اهمیت بیماریابی فعال و گسترده، توسعه ظرفیت نمونه گیری و آزمایش کرونا، جداسازی و درمان موارد بیماری، قرنطینه افراد در تماس با بیماران تاکید کرد و گفت: پیک اول بیماری با موفقیت سپری شد.
اعلایی در این مورد از تامین زیرساخت های لازم، تقویت همکاری بین بخشی و برون بخشی، تعامل بازاریان، همکاری مسوولان شرکت ها، صنایع و استفاده از ظرفیت رسانه ها و فضای مجازی برای اطلاع رسانی و آموزش عمومی یاد کرد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان یزد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر یزد در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEGzGLxClrDga39YQQ
آخرین خبر یزد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yazd_today