کردپرس/ فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌غربی از کشف و توقف دو مورد حفاری غیر مجاز در ماکو به شیوه تونل زنی خبر داد.

بهزاد حجابی، فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌غربی اظهار کرد: با همکاری و تعامل سازنده میراث‌فرهنگی، نیروی انتظامی و دادستانی دو مورد حفاری غیر مجاز در محدوده بافت تاریخی ماکو کشف شد.
وی افزود: حفاران با استفاده از محدودیت‌های وضع شده مربوط به کرونا و به زغم رسیدن به آمال موهوم خود در دو محله خنجرخان و شیرباشی ماکو در داخل خانه‌هایی فرسوده اقدام به حفر تونل‌هایی عمیق به عمق ۴۶ و ۱۵ متر کرده بودند.
فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان‌غربی گفت: پس از گزارش واصله دوست‌داران میراث‌فرهنگی رصد اطلاعاتی انجام شده و پس از اخذ حکم ورود به منزل با رعایت حقوق شهروندی با شگرد پلیسی به همراه اکیپ کلانتری ۱۱ شهری وارد منزل شده و عوامل حفاری را توقیف کردند.
حجابی ابراز کرد: پس از ورود به منزل حفاران غیر مجاز شناسایی و پنج نفر متهم دستگیر و با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی داده شدند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today