تسنیم/ مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم از راه‌اندازی مجدد خطوط اتوبوسرانی از تاریخ ۱۰ خردادماه خبر داد.

امیر یزدی، مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم راه‌اندازی مجدد خطوط اتوبوسرانی را با تصمیم ستاد مبارزه با کرونا دانست و افزود: با توجه به تصمیم ستاد مبارزه با کرونا خطوط اتوبوسرانی و ناوگان حمل‌ونقل عمومی با شرایط ویژه‌ای دوباره راه‌اندازی شده و به مردم خدمات‌رسانی می‌کنند.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم آغاز به کار ناوگان اتوبوسرانی را از شنبه 10 خرداد اعلام کرد و گفت: ناوگان اتوبوسرانی از تاریخ 10 خردادماه با هفت‌ خط اصلی برای تسهیل در رفت و آمد شهروندان و مطالبه مردم بعد از راه‌اندازی بیشتر مشاغل راه‌اندازی می‌شود.
وی انتخاب ابتدایی راه‌اندازی خطوط را با خطوط اصلی نام برد و گفت: خط 4 نبوت ـ پردیسان، خط 5 قلعه کامکار ـ پردیسان، خط 6 نبوت ـ امامزاده ابراهیم (ع) ـ مسجد مقدس جمکران، خط 9 توانیر ـ خیام ـ خیابان امام(ره) ـ خیابان جمهوری ـ یزدانشهر تعدادی از این خطوط است.
یزدی ادامه داد: خط 10 میدان شهید محلاتی ـ خیابان 15 خرداد ـ خیابان شاهد، خط 103 پارکینگ شرقی ـ پردیسان، خط 2 که از مرجعیت ـ بنیاد ـ خیابان شهید کریمی ـ شهید منتظری به‌صورت شعاعی حرکت می‌کند، هفت ‌خطی است که در ابتدا راه‌اندازی شده است.
وی ساعت کاری اتوبوس‌ها را ساعت 7 صبح تا 21 شب اعلام و درباره شرایط استفاده از آن‌ها بیان کرد: قوانین مشخص‌شده مانند استفاده اجباری از ماسک و دستکش و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی در اتوبوس‌ها اصولی است که باید مردم به‌صورت جدی رعایت کنند.
مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم حذف پرداخت نقدی را یکی دیگر از الزامات استفاده از ناوگان اتوبوسرانی دانست و تأکید کرد: شهروندان با دیدن هر گونه تخلف به‌ویژه پرداخت و دریافت کرایه نقدی را به سامانه 137 اعلام و کد اتوبوس را اطلاع دهند.
وی تصریح کرد: برای جلوگیری از تخلف پرداخت و دریافت کرایه نقدی باجه‌های فروش و شارژ از روز چهارشنبه 7 خردادماه آماده ارائه خدمات بوده و شهروندان می‌توانند به این باجه‌ها مراجعه کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان قم را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر قم در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEP4X0C8J_Xh0Eh1Cg
آخرین خبر قم در اینستاگرام :
https://instagram.com/qomtoday