فارس/ جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی از دستگیری اعضای یک باند سرقت اهل و ساکن یکی از استان‌های همجوار و اعترافات آنان به 30 فقره سرقت منزل در شهرستان محلات خبر داد.

یوسف سپهوند، جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی اظهار کرد: در هفته‌های گزارشی با اعلام گزارش‌هایی از سرقت منازل در شهرستان محلات، بررسی تخصصی موضوع در دستور کار کارآگاهان پلیس این شهرستان قرار گرفت.
وی اضافه کرد: با اقدامات کارشناسی پلیس در صحنه‌های سرقت مشخص شد که سارقان به صورت کاملا حرفه‌ای منازل خالی از سکنه را شناسایی و با ورود به منازل فاقد ایمنی لازم، اقدام به سرقت طلاجات، وجوه نقد و اشیاء با ارزش کوچک کرده و بدون برجای گذاشتن کوچکترین ردی از محل خارج می‌شوند.
این مقام انتظامی در استان مرکزی ادامه داد: سرانجام در مراحل تحقیقات پلیس اعضای این باند سرقت که اهل و ساکن یکی از استان‌های همجوار بودند، شناسایی و تمهیدات عملیاتی لازم برای دستگیری آنان آغاز شد.
جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی تصریح کرد: در تکمیل تحقیقات مشخص شد که سارقان با یک دستگاه خودروی با یک جفت پلاک سرقتی در سطح شهرستان حضور دارند که با شناسایی خودروی سارقان در یک عملیات تعقیب و گریز، 3 نفر از اعضای این باند دستگیر شدند.
وی با بیان کشف تعدادی از تجهیزات حرفه‌ای سرقت از خودروی توقیف شده از سارقان گفت: در مراحل انجام تحقیقات پلیس یکی از افراد دستگیر شده، مبلغ 350 میلیون ریال وجه نقد به عنوان رشوه به ماموران پلیس آگاهی پیشنهاد داد که مراتب صورت جلسه و ضمیمه پرونده‌های سرقت آنان شد.
سپهوند با اشاره به ادامه داشتن بازجویی‌های تخصصی کارآگاهان پلیس از اعضای این باند سرقت که تحت تعقیب پلیس در سه استان کشور نیز بودند، گفت: تا کنون دستگیرشدگان به 30 فقره سرقت از منازل شهروندان محلاتی طی چند هفته گذشته اعتراف کرده‌اند.

پلمب 16 واحد صنفی متخلف در استان مرکزی
وی همچنین از پلمب 16 واحد صنفی متخلف در اجرای طرح نظارت بر واحدهای صنفی در 5 روز گذشته خبر داد و گفت: در اجرای مصوبات کمیته پدافند زیستی و همچنین ابلاغیه‌های نوع فعالیت واحدهای صنفی در ماه مبارک رمضان، برنامه ریزی عملیات نظارتی پلیس در این خصوص به صورت مستمر اجرا می‌شود.
وی با بیان اجرای این طرح‌ها در تمام شهرستان‌های استان ادامه داد: در 5 روز اخیر در اجرای این طرح‌های نظارتی تعداد 16 واحد صنفی پلمب و به 112 واحد تذکر و برای 26 واحد اخذ تعهد و برای 18 واحد نیز ابلاغ اخطاریه صادر شد.
این مقام انتظامی با بیان معرفی متخلفان صنفی برای برخورد قانونی به مراجع قضائی اظهار داشت: شهروندان در صورت مشاهده هر گونه موارد تخلفات صنفی موضوع را برای بررسی به دستگاه‌های مسئول اطلاع رسانی کنند و تلفن 110 نیز در تمام ساعات شبانه روز آماده دریافت گزارش‌ها و اطلاعات شهروندان در این خصوص است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today