ایرنا/ رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری محلات گفت: یک حفار غیرمجاز آثار باستانی این شهرستان که سودای یافتن گنج را در سر داشت دستگیر شد.

مهدی لعل‌بار، رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری محلات اظهار کرد: این حفار غیرمجاز با وسوسه گنج‌یابی و به‌دست آوردن اشیای عتیقه اقدام به حفاری بدون رعایت ضوابط قانونی و به شیوه غیرمجاز کرده بود.
وی بیان کرد: با همکاری اعضای انجمن میراث فرهنگی و اقدام به‌موقع نیروی انتظامی این فرد دستگیر شد و نقشه این متخلف برای استخراج اشیای عتیقه ناکام ماند.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری محلات گفت: این متهم برای گذراندن مراحل قانونی و تحقیقات بیشتر به مراجع قضایی معرفی شده است.
لعل‌بار اضافه کرد: بر اساس ماده ۵۶۲ قانون مجازات‌های بازدارنده، حفاری غیرمجاز جرم محسوب می‌شود و مشمول ۶ ماه تا سه سال حبس تعزیری و ضبط اموال حفاری به نفع دولت است.
وی افزود: یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی به‌صورت شبانه روز آماده دریافت اخبار و اطلاعات درباره حفاری های غیرمجاز، قاچاق اشیای تاریخی و تجاوز به حریم آثار تاریخی است.
محوطه خورهه، آتشکده آتشکوه، امامزادگان فضل و یحیی، یخچال طبیعی، میل‌میلونه و مجتمع آب درمانی آبگرم از مهمترین مکان‌های تاریخی و گردشگری شهرستان محلات است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مرکزی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر استان مرکزی در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEIBAERz9lL-KoaHAg
آخرین خبر استان مرکزی در اینستاگرام :
https://instagram.com/markazi_today