ایرنا/ فرمانده مرزبانی کردستان از کشف ۶ هزار و ۴۳۱ گرم طلای قاچاق و چهار میلیون و ۴۸۰ هزار دینار عراقی (ارز خارجی) به ارزش بیش از ۵۲ میلیارد ریال در مرز مریوان خبر داد.

سردار علیرضا مرزبانی، فرمانده مرزبانی کردستان اظهار داشت: در راستای اجرای طرح کنترل نوار مرزی و مقابله با ورود و خروج کالای ممنوعه و کسب اطلاعاتی مبنی بر احتمال خروج محموله طلا و ارز قاچاق از کشور، موضوع به صورت ویژه در دستور کار مرزبانان هنگ مرزی قرار گرفت.
وی افزود: پس از ساعت‌ها اقدامات اطلاعاتی و امنیتی شبانه‌روزی و بازرسی از خودروهای در حال خروج از کشور، اکیپ مستقر بر روی پل مرزی باشماق به یک دستگاه تریلی عراقی که قضد خروج از کشور را داشت، مشکوک شده و آن را متوقف کردند.
فرمانده مرزبانی کردستان اضافه کرد: مرزبانان پس از بازرسی دقیق از تریلی، مقدار ۶ کیلو و ۴۳۱ گرم شمس طلا و چهار میلیون و ۴۸۰ هزار دینار عراقی قاچاق را که به طرز ماهرانه‌ای جاسازی شده بود کشف کردند.
سردار مرزبانی با اشاره به دستگیری یک قاچاقچی و توقیف یک دستگاه تریلی، اظهار داشت: برابر اعلام کارشناسان، ارزش محموله کشف شده بیش از ۵۲ میلیارد ریال برآورد شده و برای سیر مراحل قانونی به همراه متهم تحویل مراجع قضایی شدند.
وی یادآور شد: حفظ و حراست از مرز و مقابله با قاچاق اولویتی مهم در مرزبانی استان بوده و با متخلفان و سودجویان به شدت برخورد می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online