صدا و سیما/ همه پارک‌های جنگلی استان مازندران به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا بسته است.

سیدمحسن موسوی تاکامی، مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران در منطقه ساری گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و با تصمیم ستاد مبارزه با این بیماری در استان، پارک‌های جنگلی و تفرجگاه‌های این منطقه به روی مردم و مسافران بسته شد.
موسوی تاکامی افزود: هنوز تصمیمی برای بازگشایی پارک‌های جنگلی گرفته نشده و به ما ابلاغ نشده است.
وی با اشاره به وجود ۲۰ پارک جنگلی و تفرجگاه فعال در منطقه ساری افزود: بزرگترین پارک جنگلی این حوزه، پارک جنگلی نور است که به عنوان بزرگترین پارک جنگلی خاورمیانه محسوب می‌شود.

پارک‌های جنگلی منطقه نوشهر همچنان بسته
سیدرضا موسوی، رییس اداره جنگل کاری و پارک‌های اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری مازندران در منطقه نوشهر هم گفت: پارک‌های جنگلی و تفرجگاه‌های این منطقه همچنان بسته است.
موسوی افزود: بر اساس پروتکل ستاد مبارزه با کرونا و برای جلوگیری از شیوع این ویروس، پارک‌های جنگلی این حوزه بسته بوده و هنوز بازگشایی نشده است.
وی تصریح کرد: هر موقع دستور بازگشایی پارک‌های جنگلی صادر شود ما هم اجرا می‌کنیم.

وجود ۱۳۸ پارک جنگلی در شمال کشور
خلعتبری، مدیرکل دفتر جنگل‌کاری، پارک‌ها و ذخیره‌گاه‌های جنگلی سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: بر اساس تاکید ستاد ملی مبارزه با کرونا و برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، درب تمام پارک‌های جنگلی به روی مردم بسته شد.
خلعتبری افزود: در سه استان شمالی کشور شامل مازندران، گیلان و گلستان ۱۳۸ پارک جنگلی و تفرجگاه داریم که مساحت آن‌ها ۴۵ هزار و ۸۷۷ هکتار است.
وی تاکید کرد: برای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در کشور، از ورود افراد به همه پارک‌های جنگلی جلوگیری می‌شود به طوری که اکنون اغلب پارک‌های کشور با وجود اینکه مدیریت آن‌ها به بخش خصوصی سپرده شده، تعطیل هستند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان مازندران را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر مازندران در تلگرام :
http://T.me/joinchat/AAAAAECg77_wr3btFfTRpQ
آخرین خبر مازندران در اینستاگرام :
https://instagram.com/mazandaran_today