ایرنا/ مدیرکل کمرگات کردستان گفت: فعالیت‌ها و مبادلات تجاری در مرز باشماق به مناسبت فرا رسیدن عید فطر (روز یکشنبه) و در بازارچه سیرانبند بانه تا روز سه‌شنبه ۶ خرداد بنابر پیشنهاد طرف عراقی تعطیل است.

بختیار رحمانی‌پور مدیرکل کمرگات کردستانا با اشاره به اینکه هیچ کدام از پایانه‌های مرزی استان از سوی جمهوری اسلامی ایران در این ایام تعطیل نیست، اظهار داشت: مبادلات تجاری در مرز باشماق روز یکشنبه به مناسبت عید سعید فطر از سوی طرف عراقی تعطیل است.
وی با اشاره به اینکه فعالیت مرز باشماق از روز دوشنبه هفته جاری از سرگرفته می‌شود، اضافه کرد: فعالیت در بازارچه سیرانبند بانه هم به درخواست طرف عراقی تا روز سه‌نشبه ششم خرداد ماه سال جاری تعطیل است.
مدیرکل گمرکات کردستان یادآور شد: گمرکات استان کردستان با شعبه های فعال در سنندج، باشماق مریوان، سیرانبند بانه به فعالان اقتصادی خدمات گمرکی ارائه می کند.
رحمانی‌پور با اشاره به اینکه گمرک سیرانبند و باشماق از مرزهای گمرکی فعال رسمی و بین المللی استان هستند، افزود: گمرک مریوان در زمینه ترانزیت، صادرات، امور مسافری و مقدار قابل توجهی در بخش واردات فعال است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online