فارس/ فرمانده هنگ مرزی اترک گنبدکاووس از کشف و ضبط بالغ بر 7 میلیارد و 500 میلیون ریال کالای قاچاق در سال گذشته خبر داد.

محمدرضا سراوانی، فرمانده هنگ مرزی اترک گنبدکاووس در تشریح آمار کشفیات کالای قاچاق توسط این یگان در سال گذشته، گفت: تعداد ۱۹۷ سیگارت، ۱۲۱ سلاح غیرمجاز و ۱۰۹ دستگاه ماهواره و تجهیزات از جمله کشفیات هنگ مرزی اترک در حوزه مبارزه با قاچاق کالا بوده است.
سراوانی از کشف ۷ هزار و ۷۶۰ لیتر سوخت قاچاق نیز در سال گذشته توسط این نهاد خبر داد و خاطرنشان کرد: در همین مدت ۳۵ لیتر مشروبات الکلی، ۳ هزار و ۲۱۴ قلم داروی غیرمجاز و ۲ هزار و ۹۹۶ قلم لوازم آرایشی قاچاق توسط ماموران ما کشف و ضبط شده است.

کشف 243 قطعه پرنده قاچاق و دستگیری 154 قاچاقچی
وی با تاکید بر اینکه قاچاق پرنده نیز به یکی از معضلات منطقه در سال‌های اخیر تبدیل شده است، اضافه کرد: تعداد ۲۴۳ قطعه پرنده از انواع مختلف نیز در یک سال گذشته توسط ماموران هنگ مرزی اترک شهرستان گنبدکاووس کشف شده است.
فرمانده هنگ مرزی اترک شهرستان گنبدکاووس با اشاره به دستگیری ۱۵۴ نفر قاچاقچی در جریان کشف این اقلام، ادامه داد: ۱۴۱ پرونده نیز در این باره تشکیل شد که به مراجع قضایی و تصمیم‌گیر به منظور بررسی و صدور حکم ارسال شده است.
سراوانی ارزش ریالی کالاهای قاچاق کشف شده توسط هنگ مرزی اترک گنبدکاووس را در سال گذشته بالغ بر ۷ میلیارد و ۵۱۹ میلیون ۶۹۵ هزار تومان دانست و تاکید کرد: با قاطعیت و جدیت این مسیر را ادامه خواهیم داد و با هیچ متخلفی در این حوزه مدارا نخواهیم کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گلستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گلستان در تلگرام :
t.me/joinchat/AAAAAERANZ25YggdlHRFUg
آخرین خبر گلستان در اینستاگرام :
Instagram.com/golestan_today