ایرنا/ رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد از انتخاب فناوران برتر سال 98 کهگیلویه و بویراحمد و معرفی و تقدیر از آنها خبر داد.

سید شمس الدین هاشمی رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد گفت: آذرماه سال 98 فراخوان معرفی فناور برتر سال استان کهگیلویه و بویراحمد به دستگاه های اجرایی ، دانشگاه ها و مراکز علمی ارسال شد و شاخص های معرفی فناور برتر اعلام شد.
وی ادامه داد: فناوران برتر بر اساس شاخص هایی از جمله نقش فناور در حل مشکلات و یا رفع نیازهای جامعه،نقش آفرینی موثر فناور در کارآفرینی و اشتغال، میزان تقاضا برای محصول از بازار هدف،سطح آمادگی فناوری و میزان پیچیدگی، مستند سازی و طرح کسب و کار داوری شدند.
هاشمی افزود: از مجموع آثار و مستندات ارسال شده در نهایت 6 نفر به عنوان نامزد نهایی فناور برتر سال کهگیلویه و بویراحمد انتخاب شدند.
رئیس پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: این 6 نفر در جلسه ای که با حضور داورانی از پارک علم و فناوری، اعضای هیات علمی دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی در پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد از طرح ها و ایده های خود دفاع کردند وفناوران برتر سال کهگیلویه و بویراحمد انتخاب شدند.
وی گفت: قرار بود فناوران برتر استان کهگیلویه و بویراحمد در نشستی با حضور مسئولان استان معرفی شوند که به دلیل شیوع ویروس کرونا این آیین به صورت مجازی و در پارک علم و فناوری انجام شد.
هاشمی یادآوری کرد: پارک علم و فناوری کهگیلویه و بویراحمد از این افراد حمایت خواهد کرد و برای تجاری سازی طرح ها و ایده ها به آنها کمک می کند.
به گفته رئیس پارک علم و فناوری، میثم اسفندیارفر با پهپاد کشاورزی دراج و سامان سربی با طراحی و ساخت دستگاه های CNC در سه، چهار، پنج و شش محور همزمان، هر دو از پارک استان به عنوان فناور برتر سال استان کهگیلویه و بویراحمد معرفی شدند.
وی گفت:در این دوره زینب شاکری با داروی درمان سنگ های کلیوی از پارک علم و فناوری، مجید الهی با موتور خودروی هواسوز از دانشگاه یاسوج، حسام الدین ارجمند با طرح رآکتور هیدرات گازی مجهز به پره‌های موازی از شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران و محسن پاکباز با دستگاه انکوباتور تخم ماهی قزل آلا مجهز به مخازن آب، مخزن ضد عفونی، سیستم ضد عفونی با یو وی، هواده و آبگرمکن برای کسب عنوان فناور برتر رقابت کردند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today