ایرنا/ فرماندار گچساران گفت: آتش سوزی در جنگل ها و مراتع منطقه "خنگ بنار" این شهرستان که از عصر روز جمعه شروع شده همچنان ادامه دارد.

علی خوان پایه فرماندار گچساران اظهار کرد: روز گذشته چهار فقره آتش سوزی در این شهرستان رخ داد که نیروهای امدادگر این شهرستان موفق به مهار سه فقره از این آتش سوزی ها شدند.
وی بیان کرد: این آتش سوزی ها در "جاده سد چم شیر"، "آبگرمو"و خنگ بنار رخ داد.
خوان پایه ادامه داد: آتش سوزی در" جاده سد چم شیر" و "آبگرمو " بلافاصله از سوی نیروهای امدادگر خاموش شد و به دلیل سخت گذر بودن و وزش باد آتش سوزی در مراتع و جنگل های منطقه "خنگ بنار" همچنان ادامه دارد.
فرماندار گچساران تصریح کرد: شب گذشته ۲۰ نفر امدادگر از نیروهای دولتی و مردمی در حال خاموش کردن آتش بودند که به دلیل وزش باد موفق به مهار آتش نشدند.
خوان پایه افزود: از نخستین دقایق وقوع آتش سوزی همه امکانات برای مهار آتش بکار گرفته شد اما وزش شدید باد عملیات مهار را دشوار کرده است.
وی تصریح کرد: صبح امروز یک فروند بالگرد از سوی شرکت نفت گچساران برای انتقال نیروها به منطقه اعزام شد.
فرماندار گچساران تصریح کرد: وسعت آتش سوزی پس از مهار آتش از سوی کارشناسان ارزیابی و اعلام خواهد شد.
خوان پایه ابراز کرد: سال گذشته ۲ فقره آتش سوزی در منطقه "خنگ بنار" این شهرستان رخ داد.
وی استفاده نامناسب از منابع طبیعی را علت اصلی چنین حوادثی دانست و گفت: اداره منابع طبیعی با به کارگیری همه توان و ظرفیت خود با هرگونه تخلف در عرصه‌های ملی برخورد می‌کند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today