ایرنا/ فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان گفت: ۱۹ فروند شناور متخلف صید صنعتی و سنتی در سال جاری توقیف و در این رابطه ۴۲ نفر دستگیر شدند.

سرهنگ حسن آزادی، فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان اظهار کرد: متهمان دستگیر شده به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی و بهداشتی، نبود پلاک ثبتی بر روی شناور و نیز صید غیرمجاز به کمیسیون رسیدگی تخلف‌های صیادی اداره‌کل شیلات استان معرفی شدند.
وی بیان کرد: همچنین به منظور اهمیت حفاظت از آبزیان برای نسل‌های آینده و بکارگیری روش‌های صید و صیادی اصولی، در سال گذشته ۱۹۹ فروند شناور صیادی متخلف توقیف شد.
فرمانده یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات هرمزگان ادامه داد: در راستای حفاظت از منابع آبزیان، باتوجه به گستردگی طول نوار ساحلی آب‌های خلیج‌فارس با مشکلاتی شامل، کمبود نیروی انسانی، نبود اختصاص ردیف اعتباری مناسب به یگان، تامین نشدن سوخت شناورها، نداشتن شناور نیمه سنگین که قابلیت ماندگاری و دریاروی به مدت ۳ تا ۴ روز در دریا را داشته باشد مواجه هستیم.
سرهنگ آزادی خاطرنشان کرد: همکاری و حمایت یگان حفاظت منابع آبزیان شیلات تاثیر بسزایی در کاهش تخلف‌ها دارد و پشتیبانی جامعه صیادی نیز عامل مهمی در ارتقاء فعالیت‌های این یگان برای برخورد با متخلفان صیادی هرمزگان است.
وی یادآور شد: تلفن ۳۳۳۱۴۳۴ ستاد یگان حفاظت از منابع آبزیان شیلات هرمزگان آماده دریافت هر گونه اطلاعاتی در راستای صید و صیادی و مقابله با متخلفان غیرمجاز به صورت شبانه روزی است.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today