باشگاه خبرنگاران/ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از شناسایی ۱۰۸ مورد جدید ابتلا به کروناویروس و جان باختن ۲ نفر از مبتلایان طی دیروز تاکنون خبر داد.

عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره شناسایی ۱۰۸ مورد جدید ابتلا به کروناویروس در فارس، اظهار کرد: با شناسایی موارد جدید، مجموع مبتلایان به ۵ هزار و ۴۳۸ نفر رسید.
وی با اشاره به بررسی یک هزار و ۲۴۵ نمونه در آزمایشگاه‌های تشخیصی کروناویروس و شناسایی ۱۰۸ مورد جدید مبتلا طی ۲۴ ساعت گذشته، ادامه داد: از این تعداد ۵۳ مورد مربوط به شیراز، ۲۴ مورد مرودشت، ۴ مورد زرین‌دشت، همچنین فیروزآباد، داراب و کوار هر کدام ۲ مورد و اقلید و مهر نیز هر کدام یک مورد بوده و مابقی مبتلایان، از مجموعه تحت پوشش دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان بوده است.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز تصریح کرد: طی دیروز تاکنون، ۲ نفر از مبتلایان جان خود را از دست داده‌اند که بر این اساس آمار موارد فوت ناشی از کووید۱۹، در فارس به ۱۰۶ مورد رسید.
همتی، مجموع بهبودیافتگان ایزوله خانگی و مراکز درمانی استان فارس را نیز ۴ هزار و ۵۶۸ نفر اعلام کرد.
وی اضافه کرد: با توجه به برگزاری نماز عید سعید فطر در شهرستان‌های دارای وضعیت سفید در استان، توصیه می‌شود نمازگزاران از منزل اقدام به گرفتن وضو کرده و ضمن همراه داشتن سجاده شخصی، از ماسک و دستکش استفاده کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online