فارس/ مدیر جهاد کشاورزی شهرضا گفت: با توجه به بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب خسارت عمده‌ای به بخش کشاورزی از جمله قنوات، باغات، مزارع گندم و جو و دام شهرستان شهرضا وارد شد.

رضا باقری، مدیر جهاد کشاورزی شهرضا با اشاره به خسارات وارده سیلاب به بخش کشاورزی شهرستان، اظهار کرد: با توجه به بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب خسارات عمده‌ای به بخش کشاورزی از جمله قنوات، باغات، مزارع گندم و جو و دام شهرستان شهرضا وارد شد که کارشناسان این مدیریت در حال بررسی و برآورد خسارت هستند.
مدیر جهاد کشاورزی شهرضا با بیان این‌که بر اساس برآورد اولیه کارشناسان خسارت ناشی از سیل به تعداد ۱۶ رشته قنات شهرستان شهرضا بالغ بر ۴ هزار و ۹۶۰ میلیون ریال بوده است، افزود: سیلاب خسارت‌های زیادی به باغ‌های منظریه، جاده فاضلاب، صحرای آب باریکی وارد کرد، که بر اثر بارندگی تعداد زیادی از دیوارهای قدیمی و دیوارکشی‌های غیرمجاز باغات در حریم رودخانه تخریب شد.
وی با اشاره به بازدید کارشناسان تولیدات گیاهی مدیریت جهاد کشاورزی شهرضا از کلزاهای منطقه و وضعیت تغذیه و خسارات ناشی از تگرگ به این محصول، گفت: با توجه به بارش شدید تگرگ در هفته‌های گذشته در شهرستان شهرضا حدود هفت هکتار از مزارع کلزا، حدود ۳۰ هکتار از مزارع گندم و جو که معادل حدود ۲۰ درصد مزارع گندم و جو می‌شود، دچار خسارت شد.
همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today