فارس/ تعداد ۳۰ زندانی جرائم غیر عمد کهگیلویه و بویراحمد در آستانه عید سعید فطر آزاد شدند.

استاندار کهگیلویه و ‌بویراحمد در مراسم آزادی زندانیان جرائم غیر عمد که با حضور نماینده نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج، رییس کل دادگستری استان، معاون عمرانی استاندار و جمعی از قضات و معاونین دادگستری و دادستان های شهرستانهای مختلف برگزار شد ،با تبریک پیشاپیش عید سعید فطر و سالروز آزادی خرمشهر گفت: این آزادی از نظر خیلی از کارشناسان نظامی، سیاسی و استراتژی دنیا قابل باور نبود.
حسین کلانتری افزود: قدرت، یاری و خواست خداوند مهمترین عامل این موفقیت و پیروزی خون بر شمشیر بود.
وی در ادامه به روز جهانی قدس اشاره کرد و افزود: پیام هفت ماده ای رهبر فرزانه انقلاب دنیا رو متحول کرد و باعث بیداری، آگاهی و روشنگری بیشتر در جهان شد.
استاندار کهگیلویه و ‌بویراحمد افزود: در آستانه عید فطر ۳۰ زندانی جرائم غیرعمد از زندان آزاد شدند که از این تعداد، ۲۶ نفر مرد و چهار نفر زن هستند.
کلانتری گفت: در این روزها همگان از بندگی نفس آزاد می شوند و این بندگان در این جشن باعث آزادی زندانیانی می شوند که خانواده ای چشم انتظارشان است.
وی ادامه داد : صمیمانه از همه کسانی که به بندگان گرفتار در بند خدمت می کنند و کسانی که زندانیان گرفتار را از این وضعیت نجات می دهند، تقدیر و تشکر می کنم.
استاندار کهگیلویه و ‌بویراحمد به جرایم غیر عمد و مالی اشاره کرد و گفت: ممکن است برای هر کسی این مشکلات به وجود آید و باید به گونه ای تدبیر کرد که کسانی به دلیل بدهی های جزئی در زندان نمانند.
کلانتری افزود: باید تلاش شود این افراد به زندگی عادی برگردند و با رویه ای جدید زندگی نو را آغاز کنند.
وی وحدت ،همدلی، اتحاد و تعامل میان مسئولان استان را مثال زدنی دانست و گفت: خیلی از مشکلات استان در سایه همین اتحاد و همبستگی حل شده است.
استاندار کهگیلویه و ‌بویراحمد برتری در برخی شاخص ها و بخشهای استان در عین حال محدودیت ها و محرومیت ها را از دیگر مزایای این اتحاد برشمرد.
کلانتری افزود: یاری و مساعدت به نیازمندان از سفارشات بزرگان دین مبین اسلام است و باید بر اساس توصیه ها و سفارشات دین خامی نیازمندان باشیم.
وی گفت: ما به عنوان مسئول و بر اساس وظیفه برای همکاری و کمک در کنار اقدامات مسئولین قضایی و اداره کل زندان ها هستیم و از این اقدامات خیر حمایت می‌کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یاسوج نیز در این مراسم گفت : انسان مومن و روزه دار باید همواره به فکر همه افراد چه مردگان و چه زندگان باشد، نمی شود ادعای مسلمانی داشت اما به فکر اسرا، مدیونین، افراد غریب، گرسنگان زندانیان و کسانی که در جامعه دارای مشکلاتی هستند نبود.
وی ادامه داد: بوجود آمدن مشکلات در دنیا طبیعی است که در این شرایط ما به عنوان اخلاق ، اسلامی و انسانی موظف هستیم به این مشکلات مردم توجه کنیم.
آیت‌الله حسینی افزود: در زمینه کمک به حل مشکلات مردم وظیفه مسئولین نظام اسلامی بیشتر است.
در این مراسم نیز از برخی قضات و دادستانهای فعال در امر آزادسازی زندانیان تقدیر شد.
همچنین در این مراسم از سوی نماینده ولی‌فقیه در استان و رئیس سازمان زندان‌ها از استاندار کهگیلویه و بویراحمد به دلیل کمک‌های بی‌شائبه و کم‌نظیر در آزادی زندانیان تقدیر ویژه به عمل آمد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today