فارس/طبق تحلیل نقشه‌های هوایی از امروز بعدازظهر بر سرعت وزش باد در سطح استان افزوده می‌شود به طوری که این رویداد در مناطق مستعد بخصوص نیمه جنوبی استان با پدیده گردوخاک همراه است و تا روزهای پایانی هفته تداوم این امر دور از انتظار نیست.

بر اساس تحلیل نقشه‌های آینده‌‎نگری و تصاویر ماهواره‌ای از بعدازظهر امروز بر سرعت وزش باد در سطح استان افزوده می‌شود و در مناطق مستعد به‌خصوص نیمه جنوبی استان، این افزایش سرعت باد با پدیده گردوخاک است، این وضعیت بتناوب تا روزهای پایانی هفته ادامه داشته ضمن اینکه از روز سه‎شنبه برای پاره ای نقاط وزش باد شدید، افزایش غلظت هواویزها و به سبب آن کاهش میدان دید افقی پیش‎بینی می‎شود.
امروز یک‎شنبه آسمان صاف و در بعدازظهر وزش باد شدید موقتی ایجاد می‌شود که مناطق کوهستانی قسمتی ابری خواهد بود.
روز دوشنبه آسمانی صاف همراه با وزش باد به نسبت شدید را شاهد خواهیم بود و هوای این روز سالم خواهد بود که از بعدازظهر افزایش غلظت آلاینده‎های جوی دور از انتظار نیست.
روز سه‎شنبه آسمان صاف بعضی ساعات وزش باد شدید و گردوخاک پیشبینی می‌شود و هوا سالم خواهد بود که بتدریج آلاینده‎های جوی افزایش می‌یابد.
روز چهارشنبه نیز آسمان صاف در بعضی ساعات وزش باد شدید و گردوخاک پیش‌بینی می‌شود و وضعیت هوا ناسالم هواهد بود.
طی 24 ساعت گذشته قوچان با کمینه دمای 9 درجه سلسیوس خنک‎ترین و سرخس با بیشینه دمای 40 درجه سلسیوس گرم‎ترین شهرهای استان خراسان رضوی بوده‌اند.
در این مدت کمینه و بیشینه دمای هوا شهر مشهد مقدس به ترتیب 16 و 34 درجه سلسیوس بوده است، همچنین بیشترین سرعت وزش باد از رشتخوار با سرعت 47 کیلومتر بر ساعت گزارش شده است.همراهان عزیز، آخرین خبر را بر روی بسترهای زیر دنبال کنید ما را در کانال «آخرین خبر» دنبال کنید