باشگاه خبرنگاران جوان/ قائم مقام وزیر و معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: باید وجود ویروس کرونا را بپذیریم، چراکه کشف واکسن کرونا حداقل یک سال طول می‌کشد.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا گفت: باید وجود ویروس کرونا را بپذیریم، چراکه کشف واکسن کرونا حداقل تا یکسال آینده طول می‌کشد.
او با بیان اینکه در پاییز و زمستان قطعا با بیماری بیشتری نسبت به تیر و خرداد و مرداد مواجه هستیم، افزود: باید برنامه ریزی‌های ما منطبق با وجود کرونا باشد، البته در همه کشور‌های نیم کره شمالی زمین طی پاییز و زمستان شرایط سخت‌تر خواهد بود، به همین دلیل باید متناسب با شرایط برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم.
حریرچی اظهار داشت: در حال حاضر ما با یک دوگانگی شامل مقابله با اثرات بیماری زایی و مبارزه با اثرات اقتصادی کرونا رو به رو هستیم، در برخی اقشار فشار اقتصادی زندگی و سلامت آن‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد، برای همین اگر رسانه ها، اساتید و دانشگاه‌ها تنها مساله سلامتی را مد نظر قرار دهند و معیشت را کنار بگذارند، بر روند کرونا اثر بخش نیست و در آینده نزدیک اثرات بدی خواهد داشت.
این مقام مسئول با اشاره به ارائه ۳ استراتژی برای مقابله با ویروس کرونا بیان کرد: درخواست اول ما این است که فاصله گذاری هوشمند و رعایت مسائل بهداشت فردی تا حداکثر ممکن با سیاست گذاری در استان انجام شود و فاصله گذاری به حداکثر برسانیم، استراتژی دوم ایزوله کردن بیماران و استراتژی سوم نیز شناسایی افرادی است که با مبتلایان ارتباط نزدیک دارند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today