باشگاه خبرنگاران/ معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت : فروش داروخانه‌ها از ابتدای اسفند ۹۸ و همزمان با آغاز شیوع ویروس کرونا بویژه در ماه‌های اسفند ۹۸ و فروردین ۹۹ بشدت کاهش پیدا کرده است.

قباد محمدی معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه به طور میانگین ۸۵ تا ۹۰ درصد فروش داروخانه‌ها از محل نسخه‌های دارویی است، گفت : شیوع کرونا سبب مراجعه کمتر مردم به پزشکان و نیز تعطیلی بیشتر مطب‌های پزشکی با هدف حفظ سلامتی مردم شد که همین موضوع منجر به کاهش شدید درآمد داروخانه شده است.
او میانگین کاهش درآمد داروخانه را ۷۰ درصد عنوان و گفت : در سه ماه اخیر بسیاری از چک‌هایی که داروخانه‌ها بابت خرید دارو به شرکت‌های دارویی داده بودند، برگشت خورده و با توجه به تداوم کاهش درآمدها، هنوز هم توان مالی لازم برای پاس کردن آن‌ها وجود ندارد.
او گفت: حدود ۲ هزار نفر به صورت مستقیم در داروخانه‌های استان شاغل و به اقتصاد داروخانه وصل هستند و طبعا هرگونه ضربه به اقتصاد داروخانه، این شغل‌ها را هم به خطر می‌اندازد؛ البته با وجود کاهش درآمد‌ها هنوز هیچ پرسنلی از داروخانه‌های استان اخراج نشده است .


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today