مهر/ تیم فوتبال شهرداری همدان از ۱۱ خردادماه تمرینات خود را برای آماده سازی و کسب امتیاز در بازی‌های باقی مانده آغاز خواهد کرد تا بار دیگر شاهد بازگشت هیجان به فوتبال دیار هگمتانه باشیم.

در یک اتفاق باورنکردنی پرهیجان‌ترین رشته ورزشی با یک ویروس به نام کرونا تعطیل شد و این ویروس بیشتر فعالیت‌های اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و ورزشی دنیا را تحت تأثیر قرار داد و حتی برخی را به تعطیلی کشاند.
برای مخاطبان همیشگی فوتبال این وضعیت بسیار سخت و غیر قابل تحمل بود که چندین ماه را به دور از تماشای یک مسابقه فوتبال سپری کنند بنابراین در این مدت فوتبال دوستان رقابت‌های نوستالژی دهه‌های گذشته را به تماشا نشستند.
پس از چند ماه کم‌کم شاهد روشن شدن چراغ این رشته ورزشی در دنیا هستیم بوندس‌لیگا آلمان اولین لیگ بود که شروع دوباره مسابقات خود را استارت زد و به زودی سایر لیگ‌های معتبر دنیا از جمله لالیگا اسپانیا، سری آ ایتالیا و لیگ جزیره انگلیس آغاز خواهند شد.
تمرینات لیگ برتر از ۳ خرداد آغاز شده و مسابقات از دوم تیر ماه آغاز خواهد شددر ایران نیز طبق اعلام فدراسیون فوتبال تمرینات لیگ برتر از ۳ خرداد آغاز شده و مسابقات آن از دوم تیر ماه آغاز خواهد شد همچنین لیگ دسته اول فوتبال نیز تمرینات خود را از ۵ خرداد و مسابقات آن از چهارم تیر و لیگ دسته دوم فوتبال کشور نیز از ۱۱ خرداد ماه تمرینات و از دهم تیر ماه مسابقات خود را آغاز خواهد کرد.
همدان نیز با داشتن تیم‌های پاس و شهرداری همدان در لیگ دسته دوم فوتبال کشور بی‌صبرانه منتظر آغاز مسابقات در تیر ماه خواهد بود، تمرینات لیگ دسته دوم فوتبال کشور از ۱۱ خرداد ماه آغاز می‌شود که باید شاهد تمرینات دو تیم پاس و شهرداری باشیم تا خود را برای ادامه حضور قدرتمند در لیگ دسته دوم فوتبال کشور آماده کنند.
تیم فوتبال شهرداری یکی از تیم‌های همدانی حاضر در لیگ دسته دوم فوتبال کشور در این فصل با ۷۰ درصد تغییرات نسبت به فصل گذشته قدم به رقابت‌های این فصل گذاشت؛ همچنین یکی از نکات قابل توجه این تیم میانگین سنی بازیکنان آن بود که نسبت به فصل گذشته از ۳۰ سال به ۲۴ سال کاهش پیدا کرد و هادی گل‌محمدی سرمربی تیم فوتبال شهرداری همدان تیم جوانی را راهی این دوره از مسابقات کرد.
با توجه به شعار بومی‌گرایی مدیران شهرداری امسال ۸۰ درصد بازیکنان این تیم بومی شدند و تنها از ۲۰ درصد بازیکن غیربومی در این تیم استفاده شد و تعداد ۱۲ بازیکن غیربومی در فصل گذشته این تیم در این فصل به ۶ نفر کاهش یافت.
همچنین به گفته مدیران شهرداری هزینه‌های بستن تیم نیز در این فصل با توجه به تورم و رشد دستمزدها اما نسبت به فصل گذشته بیشتر که نشده کاهش نیز داشته است.
تیم فوتبال شهرداری همدان در نیم فصل اول مسابقات عملکرد مثبتی از خود به نمایش گذاشت و با انجام ۱۳ بازی و کسب ۵ پیروزی، ۶ تساوی و ۲ شکست با ۲۱ امتیاز و تفاضل گل بهتر در رده چهارم جدول رده‌بندی گروه الف قرار گرفت در حالی که در نیم فصل اول فصل گذشته این تیم تنها ۲ پیروزی در کارنامه داشت و در رده نهم جدول جای خوش کرده بود که نشان از عملکرد خوب این تیم در فصل جدید دارد.
اما در نیم فصل دوم این فصل تیم فوتبال شهرداری همدان دچار فراز و نشیب‌های زیادی شد و مصدومیت بازیکنان و عدم تقویت تیم در تعطیلات نیم فصل در کنار سوت‌های اشتباه در چند بازی باعث شد تا این تیم از کورس قهرمانی جا بماند.
تیم فوتبال شهرداری همدان اندک شانسی برای گرفتن سهمیه حضور در پلی‌آف خواهد داشت. در حال حاضر این تیم با احتساب دیدارهای انجام داده در مسابقات نیم فصل اول و دوم تا به اینجا از ۲۰ بازی انجام داده ۷ پیروزی، ۷ تساوی و ۶ باخت و کسب ۲۸ امتیاز در رده هشتم جدول رده‌بندی گروه الف قرار دارد؛ با احتساب عدم واریز ۳ امتیاز دیدار اروند خرمشهر و یک بازی عقب افتاده برابر شهرداری فومن باید گفت همچنان تیم فوتبال شهرداری همدان اندک شانسی بر روی کاغذ برای گرفتن سهمیه حضور در پلی‌آف خواهد داشت.
تمرینات این تیم بعد از انجام تست کرونای بازیکنان و اعلام آن به فدراسیون فوتبال طبق رعایت دستورالعمل پروتکل‌های بهداشتی از ۱۱ خرداد ماه آغاز خواهد شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان همدان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر همدان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEH4hhdUB7Tpo7icCQ
آخرین خبر همدان در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/hamedan_today