باشگاه خبرنگاران/ معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از مثبت شدن ۷۴ نمونه در آزمایشگاه‌های تشخیص کووید۱۹ استان فارس خبر داد.

عبدالرسول همتی، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز اظهار کرد: از یک هزار و ۶۸۹ نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تشخیص کووید۱۹ استان فارس، ۷۴ نمونه مثبت اعلام شد که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی به ۵ هزار و ۵۶۶ نفر رسیده است.
وی تصریح کرد: از ۷۴ مورد جدید در استان فارس، شیراز ۵۰ مورد، داراب ۶ مورد؛ مرودشت، ممسنی و زرقان هر کدام ۳ مورد، خرم‌بید و لامرد هر کدام یک مورد را شامل می‌شود و مابقی موارد به دیگر دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی استان اختصاص دارد.
همتی با بیان اینکه در ۴۸ ساعت گذشته مورد فوتی ناشی از ابتلا به کروناویروس در استان گزارش نشده است، اضافه کرد: از شیوع ویروس کرونا تاکنون در استان فارس، ۱۰۶ نفر جان خود را به دلیل ابتلا به بیماری کووید۱۹ از دست دادند.
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: تاکنون ۴ هزار و ۸۲۶ نفر از مبتلایان بستری شده در بیمارستان و ایزوله خانگی، سلامتی خود را به دست آوردند و بهبود یافتند.
وی با اشاره به تحلیل آماری مبتلایان و فوت‌شدگان و مقایسه این دو موضوع با یکدیگر بیان کرد: در گروه سنی زیر ۱۰ سال در حالی که ۳ درصد ابتلا وجود داشت، مورد فوت گزارش نشده است و در گروه سنی ۱۰ تا ۵۰ سال ۷۱ درصد ابتلا وجود داشت و ۲۰ درصد موارد فوت گزارش شده و گروه سنی ۵۰ سال به بالا ۲۶ درصد ابتلا بوده و ۸۰ درصد فوت گزارش شده است و این امر نشان می‌دهد گروه سنی ۵۰ سال به بالا بیشتر در خطر مرگ هستند.
وی با اشاره به اینکه کووید۱۹ با کسی تعارف ندارد، ادامه داد: شهروندان، کرونا را جدی بگیرند و با رعایت فاصله در روابط اجتماعی، استفاده از ماسک و پرهیز از تردد‌های غیرضرور، مراقب سلامتی خود، خانواده و به ویژه سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای باشند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان فارس را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر فارس در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAbLp_SERJkiw4dkw
آخرین خبر فارس در اینستاگرام :
https://instagram.com/fars.online