باشگاه خبرنگاران/ دو فروند بالگرد با هدف آبپاشی و هلی برن نیرو، برای مهار آتش سوزی در مراتع و جنگل های گچساران به کوه خامی اعزام می شود.

وحید محمدی‌تبار، مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به آتش‌سوزی مراتع و جنگل‌ها در کوه خامی در شهرستان‌های گچساران و باشت از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اوج آتش‌سوزی‌ها در جنگل‌ها و منطقه خنگ بنار است.
وی با بیان اینکه یک فروند بالگرد شرکت نفت و گاز گچساران در حال هلی‌برن نیرو‌ها به ارتفاعات خنگ بنار است، افزود: بالگرد ۲۱۴ هوانیروز مسجد سلیمان نیز برای انتقال سایر نیرو‌ها هم اکنون وارد عمل شد.
مدیرکل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: یک فروند میل آبپاش ۱۷۱ با ظرفیت چهار تن تا ظهر امروز در منطقه حضور پیدا خواهد کرد و پیگیر حضور یک فروند آبپاش دیگر نیز هستیم.
منطقه خنگ بنار بسیار سخت گذر است به همین دلیل برای کنترل و مهار آتش سوزی باید از بالگرد برای انتقال نیرو‌ها استفاده کرد.
آتش سوزی از روز جمعه دوم خرداد ماه در مراتع و جنگل‌های کوه خامی آغاز شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کهگیلویه و بویراحمد را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEHe2Udy6NymWhYoJA
آخرین خبر کهگیلویه و بویراحمد در اینستاگرام :
https://instagram.com/yasuj.today