باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از رکورد شکنی ابتلا به کرونا در هرمزگان خبر داد.

حسین فرشیدی رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۶ مبتلا به کرونا درهرمزگان شناسایی شدند.
وی افزود: با ابتلای ۱۴۶ نفر دیگر به کرونا، شمار مبتلایان در استان به دوهزار و ۵۳۸ بیمار افزایش یافت و از مبتلایان جدید، ۸۸ نفر در بندرعباس، ۳۰ نفر در میناب، ۱۳ نفر در قشم، ۷ نفر در بندرخمیر، ۶ نفر در حاجی آباد و دو نفر در بستک ثبت شده است.
فرشیدی اظهار کرد: بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) افزایش یافته و به ۲۹ نفر رسیده است و هزار و ۸۰۲ نفر در قرنطینه خانگی هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان ادامه داد: در۲۴ ساعت گذشته فوتی نداشتیم و شمار فوتی‌ها بدون تغییر۳۶ نفر باقی ماند. دکتر حسین فرشیدی از شمار بالای خانم‌های خانه دار در بین موارد جدید مبتلا به کرونا ابراز نگرانی کرد و افزود: از ۱۲۴ مورد جدید، ۲۸ نفر خانه دارند و ۱۰ نفر نیز محصل هستند.
وی افزود: دو پرستار در بین مبتلایان به کووید ۱۹ امروز قرار دارند و از مجموع مبتلایان ۷۲ درصد زیر ۴۰ سال هستند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان بیان کرد: مبتلایان حاجی آباد همه از یک خانواده و تبعه کشور افغانستانند.
فرشیدی عنوان کرد: ۱۳ مبتلا در قشم نیز عمدتا خانه دار و محصل هستند و یک نفر نیز تبعه افغانستان است و از ۳۰ مبتلای در میناب نیز ۱۱ نفر ماهی فروشند.
وی افزود: از ۷ مورد بندر خمیر نیز تنها یک نفر از مرکز شهرستان و مابقی از روستا‌های اطراف به وِیژه روستای کهورستان است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: کم سن‌ترین مبتلا، دو نوزاد پسر یک ساله از بندرعباس و حاجی آباد و پیرترین فرد نیز خانمی ۸۳ ساله است.
فرشیدی از مردم خواست فاصله گذاری اجتماعی را به صورت جدی رعایت کنند.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today