باشگاه خبرنگاران/ مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: ۲۱۲ محموله غیرمجاز دام قاچاق و فاقد مجوز حمل بهداشتی، قرنطینه‌ای و عرضه در استان سمنان توقیف شد.

حمیدرضا حسینی، مدیرکل دامپزشکی استان سمنان اظهار کرد: با توجه به خطر دام غیرمجاز در گسترش بیماری‌های مختلف به ویژه بیماری‌های مشترک میان دام و انسان، اداره کل دامپزشکی استان سمنان با هر گونه حمل و نقل غیرمجاز دام برابر قانون برخورد می‌کند.
وی افزود: اداره کل دامپزشکی استان سمنان به منظور ارتقاء بهداشت مرکز‌های خرید و فروش دام در استان، پارسال ۵۳ متصدی خرید و فروش دام را ساماندهی کرد.
حسینی بیان کرد: هر گونه حمل و نقل دام و فرآورده‌های خام دامی نیازمند دریافت مجوز‌های لازم از دامپزشکی و رعایت اصول بهداشتی است و سال گذشته ۶۶ هزار و ۵۶۱ گواهی بهداشتی برای تخم‌مرغ، شیر، دام و طیور زنده، کود مرغی و حیوانی، فرآورده‌های منجمد، آلایش خوراکی و غیرخوراکی دام صادر شد.
مدیرکل دامپزشکی استان سمنان گفت: کارشناسان دامپزشکی سال گذشته ۱۲ هزار و ۴۸۳ مورد بازدید و نظارت بهداشتی از مراکز عرضه شیرخام و فرآورده‌های خام دامی انجام دادند که منجر به ضبط ۴۱ هزار و ۸۷۴کیلوگرم فرآورده ناسالم شد.
وی گفت: پارسال یک هزار و ۳۴۴ کد الکترونیک مربوط به خودرو‌های حمل دام و طیور زنده و فرآورده‌های خام دامی در استان سمنان صادر شد.
حسینی گفت: نیمه نخست امسال با هدف جلوگیری از انتشار بیماری‌های واگیر مشترک بین انسان و دام و تایید سلامت دام و فرآورده‌های دامی، ۵۱ هزار و ۶۳۸ مورد نظارت بهداشتی و قرنطینه‌ای بر محموله‌های وارداتی و ۱۰۰ مورد نظارت بهداشتی و قرنطینه‌ای بر محموله‌های صادراتی انجام شد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today