باشگاه خبرنگاران/ پنج تن چوب قاچاق در روستا‌های این شهرستان کشف و ۲ دستگاه اره موتوری ضبط شد.

سهراب احمدی رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سقز گفت: همکاران اداره ما با مشاهده یک دستگاه وانت سایپا حامل مقطوعات چوب بید قاچاق اقدام به تعقیب نامحسوس آن برای شناسایی محل دپو و شناسایی سایر متخلفین کردند که سرانجام محل دپو در انباری در محله صالح آباد سقز که مالکین دارای سابقه تخلف در سالیان گذشته بودند شناسایی شد.
وی اضافه کرد: پس از کسب دستور قضایی و با همراهی مامورین کلانتری ۱۳ و در اقدامی به موقع مقطوعات ممنوعه که 1.5 تن چوب بود توقیف شد و همچنین متخلفان برای اعمال قانون به مرجع قضایی معرفی شدند.
احمدی افزود: طی گزارشی از همیار طبیعت مبنی بر قطع و حمل درختان بید خودرو در روستای قبغلو، نیرو‌های کشیک اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سقز سریعا به محل عزیمت و یک وانت سایپا حامل چوب را توقیف کردند.
رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سقز با بیان اینکه از این متخلفان ۳ و نیم تن چوب قاچاق کشف شد، یادآور شد: دو دستگاه اره موتوری را ضبط و به محل اداره منابع طبیعی سقز انتقال دادیم و متخلفان هم به مرجع قضایی ارجاع داده خواهند شد.
وی تاکید کرد: با متخلفانی که درختان را قطع می‌کنند و به صورت آشکار و مخفیانه به شهر‌های اطراف قاچاق می‌کنند، به شدت برخورد می‌کنیم و راه قاچاق چوب را بروی قاچاقچیان و متخلفین متوقف می‌کنیم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کردستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کردستان در تلگرام :
https://telegram.me/joinchat/AAAAAEIzkR_omLO41FJL8g
آخرین خبر کردستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/kurdistan.online