باشگاه خبرنگاران/ رئیس اداره محیط زیست چابهار از زنده گیری یک سر تمساح سرگردان در روستای دلگان حاجی نورمحمدبازار از توابع شهرستان دشتیاری خبر داد.

اشرفعلی حسینی، رئیس اداره محیط زیست چابهار ابراز کرد: یک سر تمساح پوزه کوتاه مردابی که وارد روستای دلگان حاجی نورمحمدبازار از توابع شهرستان دشتیاری شده بود توسط محیط بانان و همیاران منطقه زنده گیری شد.
وی ادامه داد: در پی گزارش مردمی مبنی بر ورود یک سر تمساح به روستا و ایجاد رعب و وحشت در میان اهالی روستا، مأمورین اجرایی یگان حفاظت محیط زیست نمایندگی اداره شهرستان دشتیاری بلافاصله در منطقه حاضر شدند.
رئیس اداره محیط زیست چابهار تصریح کرد: محیط بانان با همکاری همیاران محیط زیست منطقه و مردم محلی تمساح مذکور را زنده‌گیری و برای بررسی سلامت به مرکز تیمارداری و نگهداری تمساح مردابی واقع در روستای ریکوکش تحویل دادند.
حسینی افزود: مرکز تیمارداری و نگهداری از تمساح مردابی واقع در روستای ریکوکش شهرستان دشتیاری در زمینی به وسعت 10 هکتار احداث شده که دارای دو استخر خاکی بزرگ برای نگهداری و مراقبت تمساح‌های بالغ و نیز محوطه نگهداری نوزادان تمساح و تمساح‌های جوان است.
وی در پایان گفت؛ در محوطه این مرکز گیاهان بومی و سازگار با اکوسیستم منطقه کاشته شده و هم اکنون پوشش گیاهی متراکم و مناسبی برای زندگی و زاد و ولد تمساح‌ها است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today