باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی زاهدان گفت: با شناسایی ۵۲ مورد جدید آزمایشگاهی توسط همکارانمان در سطح استان، آمار مبتلایان به کووید-۱۹ به ۱۶۰۷ مورد افزایش یافت.

سید محمد هاشمی شهری، رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی زاهدان اظهار کرد: در ۲۴ ساعت منتهی به یکشنبه ۵ خردادماه، ۵۲ مورد جدید آزمایشگاهی کرونا در سیستان و بلوچستان شناسایی شد که آمار مبتلایان به کووید-۱۹ به ۱۶۰۷ مورد افزایش یافت.
وی افزود: در حال حاضر ۵۱ نفر از بیماران کووید-۱۹ در بیمارستان‌های استان بستری هستند و این در حالی است که در هفته‌های گذشته این تعداد به حدود ۲۰ تا ۳۰ نفر کاهش یافته بود.
رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی زاهدان بیان کرد: با وجود اقدامات انجام شده ۸۷ نفر از بیماران کووید-19 مثبت جان خود را از دست داده اند که این واقعیت می‌تواند نشان دهنده ماهیّت خطرناک این بیماری باشد.
هاشمی تصریح کرد: با توجه به پیش بینی‌های صورت گرفته در زمینه استمرار گردش ویروس در دنیا، حداقل تا دو سال آینده، مسئولین امر ادامه تعطیلی فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی را به صلاح جامعه و مردم نمی‌دانند.
وی تنها‌ تاکید کرد: نسخه علمی و عملی برای استمرار فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی و در عین حال حفاظت از جان انسان‌ها، رعایت بهداشت فردی و اجرای مفاد طرح فاصله گذاری هوشمند اجتماعی است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today