مهر/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی از افزایش آمار مبتلایان به بیماری کووید- ۱۹ خبر داد و گفت: هم اکنون سه شهر خوی، ارومیه و مهاباد در وضعیت قرمز قرار دارند.

جواد آقازاده، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان غربی در خصوص آخرین وضعیت مبتلایان به ویروس کرونا در استان اظهار کرد: در هفته‌های گذشته فاصله گذاری اجتماعی و هوشمند به خوبی رعایت نشده و تعطیلات عید فطر نیز با افزایش رفت و آمد و سفرها باید منتظر افزایش آمار مبتلایان به این بیماری باشیم.
وی با تاکید بر پرهیز از سفر به مناطق با وضعیت قرمز، افزود: ارومیه، خوی، مهاباد، سردشت در وضعیت قرمز قرار دارند و سفر به این مناطق خطرناک است.
آقازاده تاکید کرد: شیوع ویروس کرونا در سطح جامعه مهار نشده و باید مردم پروتکل‌های بهداشتی را بیشتر رعایت کنند و در مواقع غیرضروری از منزل خارج نشوند تا بتوانیم زنجیره ابتلا به کرونا را بشکنیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه بر اساس آخرین آمار در سوم خرداد ماه امسال ۱۳۵ مورد جدید به کرونا ویروس در سطح استان مبتلا شده است، عنوان کرد: از ۵۲۶ نفر تست کووید- ۱۹ گرفته شد که در سوم خرداد ۱۳۵ مورد جدید یافت شد.
وی آمار بهبود یافته‌های بیماری کرونا در استان را سه هزار و ۶۷ نفر دانست و خاطرنشان کرد: متأسفانه فوتی‌های استان نیز به ۲۰۹ نفر رسیده است.
آقازاده گفت: از مجموع ۱۳۵ مبتلا جدید در استان تعداد ۲۶ نفر در ارومیه که ۱۸ نفر از افراد سرپایی و هشت نفر بستری جدید، اشنویه سه نفر سرپایی جدید، بوکان ۱۴ نفر که یک نفر بستری و ۱۳ نفر سرپایی جدید، پیرانشهر پنج نفر سرپایی، چایپاره یک نفر سرپایی، خوی ۲۰ نفر که یک نفر بستری و ۱۹ نفر سرپایی، سلماس ۱۴ نفر سرپایی، مهاباد ۳۷ نفر که ۲۳ نفر سرپایی و ۱۴ نفر بستری جدید، میاندوآب ۱۵ نفر که ۱۳ نفر افراد سرپایی و دو نفر بستری جدید گزارش شده است.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today