ایسنا/ رییس اداره هواشناسی کاشان گفت: با شکل گیری الگوی گرمایی زودرس تابستانه و تداوم استقرار توده هوای گرم، دمای دشت کاشان در هفته جاری به ۴۰ درجه می رسد.

عباس ارغوانی، رییس اداره هواشناسی کاشان اظهار کرد: تفسیر نقشه‌های هواشناسی بیانگر جوی پایدار طی هفته جاری بر دشت کاشان است که ضمن افزایش دمای هوا، پدیده غالب جوی به صورت صاف پیش بینی می شود و در بعدازظهر هوا ابری همراه با وزش باد خواهد بود.
وی افزود: به گلخانه داران توصیه می شود که با توجه به وزش باد نسبتاً شدید در ساعت‌های بعدازظهر و افزایش دما طی هفته جاری، نسبت استحکام سازه، پوشش و پنجره‌های گلخانه و تهویه مناسب اقدام لازم را انجام دهند.
رییس اداره هواشناسی کاشان تصریح کرد: بنا به سفارش کارشناسان کشاورزی، بهره برداران، با توجه به پیش بینی‌های هواشناسی، نسبت به محلول پاشی و سم پاشی مزرعه ها، گلستان‌ها و باغ‌های انگور در ساعات صبحگاهی اقدام کنند.
ارغوانی تاکید کرد: با توجه به پیش بینی افزایش دما طی هفته جاری، کشاورزان دشت کاشان، نسبت به کاهش فاصله آبیاری و برداشت محصول غله در ساعت قبل از ظهر اقدام کنند.
وی گفت: با توجه به آغاز کوچ بهاره از ابتدای خرداد، مرتعداران نسبت به تعداد مجاز دام و رعایت اصول پروانه فعالیت، توجه داشته و مراقب آتش گرفتن بوته‌های خشک در مرتع باشند و هرگونه تخریب یا آتش سوزی مرتع را به شماره ۱۵۰۴ گزارش کنند.
رییس اداره هواشناسی کاشان افزود: باغداران پسته نسبت به پایش پسیل پسته توجه داشته و در صورت مشاهده قابل ملاحظه آفت با مشاوره کارشناسان نسبت به شستشوی درختان در شرایط مساعد آب و هوایی اقدام کنند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان اصفهان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر اصفهان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEAVvljM8cx5YSbB1w
آخرین خبر اصفهان در اینستاگرام :
https://instagram.com/isfahan_today