ایرنا/ مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار گفت: برپایی مراسم عروسی و هرگونه تجمع مصداق مجرمانه تهدید علیه سلامت جامعه محسوب شده و هنجار شکنان از سوی دستگاه قضایی تحت پیگرد قرار خواهند گرفت، بنابراین شهروندان در صورت مشاهده به دبیرخانه ستاد کرونا این شهرستان اطلاع دهند.

مهدی میرادی، مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار اظهار کرد: شهروندان چابهاری عدم رعایت موارد فوق را با شماره تماس ۳۵۳۳۰۰۵۵ و شماره پیامک ۰۹۹۰۳۳۷۰۲۰۹ را به دبیرخانه ستاد کرونا این شهرستان اطلاع رسانی تا سریعا برخورد شود.
وی بیان کرد: با توجه به افزایش شمار مبتلایان به ویروس کرونا نسبت به دو ماه اول با هماهنگی شورای تامین چابهار اعلام وضعیت قرمز شده است.
مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار خاطرنشان کرد: به منظور حفظ سلامت شهروندان و مقابله با شیوع گسترده بیماری کرونا، برپایی تمامی مراسمات و تجمعات اعم از مذهبی، فرهنگی و خانوادگی تا اطلاع بعدی ممنوع است.
وی گفت: شهروندان با توجه به افزایش موارد ابتلا به کرونا در سطح شهر چابهار برای پیشگیری از این ویروس و حفظ سلامتی خود نکات بهداشتی را رعایت کنند.
میرادی ادامه داد: در مکان‌هایی نظیر نانوایی‌ها و سایر مراکز پر ازدحام فاصله حدود یک و نیم تا دو متر را حتما رعایت شود.
وی با بیان اینکه سرفه و عطسه افراد مبتلا به کرونا در فواصل کمتر ممکن است فرد را به این بیماری مبتلا کند، افزود: دقت شود در صورتی‌که دستان شما با سطوح آلوده تماس پیدا کرد تا زمان شستشو و ضد عفونی کامل دست ها از لمس دهان، بینی و چشمان خودداری شود.
مدیر شبکه بهداشت و درمان چابهار گفت: ماسک را در مدت استفاده لمس نکنید زیرا این کار باعث آلودگی ماسک و احتمال انتقال آلودگی به فرد خواهد شد.
وی تصریح کرد: علائم اولیه کرونا ممکن است از روز پنجم بیماری بروز کند، بنابراین از درمان‌های سنتی جدا خودداری و از حضور غیرضروری در بیمارستان خودداری شود.
میرادی افزود: توجه به نکات بهداشتی از جمله شستشو دست‌ها باید به مدت ۲۰ ثانیه با آب و صابون مایع انجام شود.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today