ایرنا/ سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در خوزستان گفت: تمامی ادارات دولتی و بانک‌ها از فردا سه شنبه باز هستند و فعالیت خود را از سر می‌گیرند.

رضا نجاتی، سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در خوزستان اظهار داشت: بنا به پیشنهاد دانشگاه علوم پزشکی اهواز و تصویب در ستاد مدیریت بیماری کرونا در خوزستان تمامی ادارات و دستگاه‌های دولتی و نیز بانکها از فردا سه شنبه باز بوده و کارمندان موظف به حضور در محل کار خود هستند.
وی گفت: بر این اساس ساعت کار ادارات و بانک‌ها از ساعت ۷:۳۰ شروع و ۱۴ به پایان می رسد و مصوبه حضور دو سوم در محل کار و یک سوم به صورت دورکاری به قوت خود باقی است.
وی تاکید کرد: تعطیلی ادارات و اصناف هزینه سنگینی برای استان دارد چرا که خوزستان یک استان اقتصادی است و فعال بودن تشکیلات اداری لازمه فعالیت در این استان است و با وجودی که تاکنون تعطیل کردن ادارات کار سختی بوده اما جان و سلامتی مردم برای ما از اولویت برخوردار بوده است هر چند در هفته گذشته چند روز ادارات دولتی و بانک‌ها در چند شهرستان استان از جمله اهواز تعطیل شدند.
سخنگوی ستاد مدیریت بیماری کرونا در خوزستان با اشاره به تاثیر تعطیلات بر روند شیوع ویروس افزود:در مقطعی تعطیلات به ما کمک کرد تا روند شیوع کاهش یابد بنابراین تصمیم به تعطیلی در هفته گذشته و روز شنبه هفته جاری گرفتیم.

اصناف پرخطر همچنان تعطیل هستند
نجاتی اضافه کرد: تمامی اصناف با ریسک خطر بالا شامل فروشگاه‌های زنجیره ای، پاساژها، بازارچه‌ها، تالارهای پذیرایی، سالن‌های پذیرایی، نمایشگاه‌ها، آرایشگاه‌ها، آموزشگاه‌های رانندگی، گرمابه‌ها، سالن‌های بدنسازی، کافی شاپ‌ها، قهوه خانه‌ها، سفره‌خانه های سنتی، و دیگر صنوف پرخطر تا آخر هفته تعطیل هستند.
وی گفت: تنها سوپرمارکت‌ها، قصابی‌ها، نانوایی‌ها و دیگر فروشگاه‌های خدمات‌رسان کم خطر با رعایت پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی مجاز به فعالیت هستند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today