فارس/ جمعی از دانشجویان دانشگاه‌های استان خوزستان خواستار رسیدگی به وضعیت اخلاقی برخی باغ‌ویلاهای غیرمجاز شهر دزفول شدند.

۴ خرداد در تقویم، روز مقاومت دزفول است، روز شهری است که در وجب به وجب خیابان هایش خون شهیدی آن را گلگون کرده، روز شهری است که در هر کوچه و خیابان و محله اش مادر و پدر شهیدی زندگی می کنند، دزفول همان شهری است که هنوز زخم های موشک های بی رحم دشمن بعث عراق را با خود به دوش می کشد و پر است از حرف های نگفته، از جانبازانی که دیگر کسی یادی از آنها نمی کند
از مادران شهیدی که کسی سراغی از آنها نمی گیرد، و از شهدایی که کم کم اسم و رسماشان فراموش می شود، حال بسی جای تاسف دارد که در این شهر که روزی سنگر دفاع و مقاومت ایران بوده و باغ و ها و زمین های کشاورزی اش قطب کشاورزی و مایه برکت این دیار بوده است، شاهد تغییر کاربری غیرقانونی باغ های میوه ای باشیم که به خانه ای برای فساد و عیاشی شبانه چند دختر و پسر مبدل شده اند، ویلا هایی که با قطع درختان و ساخت و ساز غیرقانونی و انشعابات غیر مجاز برق و آب و همچنین حفر بدون جواز چاه های آب زیر زمینی که جز منابع بسیار محدود آب شیرین است در زمین های زر خیز کشاورزی ساخته شده اند و صاحب های بعضا غیربومی بدون مجوز آنها را به صورت شبانه کرایه می دهند.
به راحتی و بدون پیگیری مراجع قانونی در هر صفحه مجازی مانند دیوار و یا اینستاگرام تبلیغات می کنند و آگهی می‌دهند، این ویلا های لوکس که هیچ سنخیتی با فرهنگ و سنت مردم شریف دزفول ندارند متاسفانه به محلی برای استعمال مواد مخدر، خرید و فروش مشروبات الکلی، پارتی های جنسی شبانه و هزارویک فساد دیگر تبدیل شده و روز به روز هم بر تعداد و آوازه آنها افزوده می شود.
در این شرایط آیا مسئولین شهرستان دزفول در محضر شهدا و مردم شهیدپرور شرمنده و خجالت زده نیستند که در مقابل انظار عمومی چنین فجایعی رخ می دهد و صدای کسی هم بلند نمی شود!
زمین هایی که باید منبع رزق روزی و برکت این شهر و اشتغال جوانان و صادرات محصولات کشاورزی باشد به خانه هایی برای پارتی و عیاشی تبدیل شده ، کجایند آیت الله قاضی ها که فریاد بکشند؟
کجایند آیت الله مخبر دزفولی ها که اعتراض بکنند؟! اگر آنها امروز نیستند جوانان مومن و انقلابی جریان دانشجویی هستند که فریاد بزنند و صدای خود را به مسئولین کشوری قوه قضائیه و نهادهای امنیتی برسانند.
ما در حال تهیه لیستی از ویلا ها و تغییر کاربری های غیرمجاز برای ارسال آن به ریاست محترم قوه قضاییه و سایر نهادهای ذی ربط همچون سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت جهاد کشاورزی، وزارت نیرو و سایر نهادهای دیگر هستیم و با تخریب چند دیوار بلوکی و خانه مخروبه ساکت نمی شویم و هشدار می دهیم به مسئولین شهرستان دزفول که از خدا و خون این شهیدان بترسید که این چنین سکوت کرده اید.
بدانید جریان دانشجویی اجازه نخواهد داد که چنین فجایعی در این شهر مقدس اتفاق افتاده و خون شهیدان پایمال شود، لذا با زبان دوستی و از سر دلسوزی به مسئولین شهر می گوییم که هرچه سریع تر با این معضل که دارد به آبرو و اعتبار این شهر آسیب میزند برخورد جدی کنند و نتیجه کار خود را به گوش عموم مردم برسانند.
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور دزفول
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اهواز
بسیج دانشجویی جهاد دانشگاهی استان خوزستان
بسیج دانشجویی موسسات آموزش عالی خوزستان
بسیج دانشجویی علوم پزشکی جندی شاپور اهواز
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی دزفول
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی ماهشهر


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today