باشگاه خبرنگاران/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: با ابتلای ۲۰۵ نفر دیگر به کرونا، شمار مبتلایان در استان به دو هزار و ۷۴۳ بیمار افزایش یافت.

حسین فرشیدی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار کرد: از مبتلایان جدید تعداد ۱۲۳ نفر در بندرعباس، ۲۱ نفر قشم، ۲۱ نفر رودان، ۲۵ نفر بندرخمیر، ۹ نفر میناب، ۵ نفر بندرلنگه و حاجی آباد یک نفر شناسایی شده اند.
وی افزود: رکورد انجام تست کرونا در هرمزگان با ۶۵۹ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ شکسته شد و روند ابتلا به کرونا در هفته اخیر افزایشی است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با بیان اینکه ۹۰ درصد موارد زیر ۴۰ سال سن دارند، ادامه داد: ۸۵ درصد مبتلایان بدون علامت هستند و اکنون ۱۵۷ نفر در بیمارستان‌های استان بستری اند.
فرشیدی بیان کرد: ۲۸ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه (آی سی یو) بستری اند که وضعیت نیمی از آن‌ها بحرانی است و دو نفر دیگر در استان فوت کرده اند و شمار فوتی‌ها بر اثر کرونا در هرمزگان به ۳۸ نفر افزایش یافت.
وی افزود: یکی از بیماران فوت شده ۶۳ ساله ساکن بندرخمیر با سابقه بیماری هپاتیت بود و بیمار فوت شده دیگر هم خانم ۲۴ ساله از بندر عباس بود که اضافه وزن داشت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: بررسی آمار و وضعیت مبتلایان به کرونا در استان نشان می‌دهد در وضعیت پیک بیماری در استان قرار داریم.
فرشیدی نسبت به اوج گیری بیماری در یکی دو هفته آینده در استان هشدار داد و علت افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان را افزایش آزمایش‌های تشخیصی کرونا و رعایت نکردن فاصله‌های گذاری فیزیکی و هوشمند دانست.
وی تشدید مراقبت‌های بهداشتی را خواستار شد و بر ضرورت برخورد با صنوف متخلفی که شیوه نامه‌های بهداشتی را رعایت نمی‌کنند تاکید کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today