ایرنا/ رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دامغان گفت: مطابق مصوبه‌های بخش میراث فرهنگی در سفر دور دوم رئیس جمهوری به استان سمنان، ۲۰ میلیارد ریال اعتبار به منظور ساماندهی و مرمت تپه حصار درنظر گرفته شد که هم‌اکنون تخصیص یافته است.

مهدی قاسمی رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دامغان بیان کرد: اجرای طرح ساماندهی مجموعه تاریخی و کهن تپه‌حصار دامغان با همکاری مردم و کشاورزان حریم مجموعه امکان‌پذیر است.
وی ادامه داد: در ایران سه ‌هزار محوطه باستانی وجود دارد که طی سال گذشته تنها تعداد محدودی از آن‌ها موفق به اخذ سهمیه اعتبار مرمت شد در بین این آثار، مجموعه تپه حصار دامغان بیشترین اعتبار را جذب کرده است.
رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی دامغان خاطرنشان کرد: اقدامات مهم در این مجموعه در گام اول، تعیین عرصه و حریم، اصلاح و تعیین مسیر تردد گردشگران، ساماندهی محل رفت و آمد، تجهیز ساختمان موجود و ایجاد گالری است و در گام های بعدی ایجاد پایگاه باستان شناسی و سایت موزه در دستور کار قرار دارد.
قاسمی افزود: مجموعه تپه حصار با تمدن مربوط به هزاره چهارم پیش از میلاد مسیح، دارای ظرفیت‌های بسیار زیادی در جذب گردشگر است که در صورت ایجاد سایت موزه، می‌تواند مرکز جذب گردشگر داخلی و خارجی باشد.
وی ادامه داد: ۴۹۰ هزار بازدید سال گذشته از آثار تاریخی دامغان توسط گردشگران داخلی و خارجی انجام شد که از این تعداد، ۲ هزار و ۱۰۰ بازدید از گردشگران خارجی بود.
رییس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان دامغان گفت: امیدواریم با ساماندهی و معرفی بهتر این اثر کهن تاریخی بتوانیم درجهت افزایش گردشگران گام برداریم.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today