ایرنا/ مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: باتوجه به سفید بودن وضعیت بوموسی و جلوگیری از پیامدهای احتمالی کرونا، تمامی شناورهای مسافری به این جزیره ضمن رعایت فاصله گذاری هوشمند با ۵۰ درصد ظرفیت مسافرگیری کنند.

الله مرادعفیفی پور، مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار کرد: به دلیل طولانی بودن سفر دریایی از مبدا (بندرلنگه) به جزیره بوموسی، رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی قبل و حین سفر برای خدمه و مسافران که قصد عزیمت به این شهرستان را دارند، الزامی است.
وی افزود: استفاده از ماسک و دستکش برای مسافران و تمامی خدمه شناورها الزامی است و نظارت بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی توسط مسافران قبل از سوار شدن و در سالن‌های مسافری و محوطه بندرگاه توسط کارشناسان این اداره انجام می‌پذیرد و درطول مسیر نیز اجرای دقیق پروتکل‌های برعهده فرمانده شناور است.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با بیان اینکه آموزش تخصصی به منظور اجرای دقیق دستور العمل‌های ابلاغی از سوی بنادر ارائه شده است، گفت: انجام مستمر تب سنجی و غربالگری مسافران ورودی به بوموسی با همکاری کارشناسان مرکز بهداشت شهرستان در جزیره به شکل مستمر درحال انجام است.
عفیفی پور خاطرنشان کرد: ضدعفونی کامل سالن مسافری و محیط های بیرونی شناورها در هر نوبت قبل از مسافر گیری با همکاری شهرداری بوموسی نیز انجام می‌شود.
وی یادآور شد: رعایت دقیق الزام بهداشتی و مراقبتی از همان روزهای نخست کرونایی براساس دستورالعمل‌های ابلاغی درتمامی بنادر ملکی هرمزگان از جمله مسافری و تجاری لازم اجراست.
مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان اظهار داشت: تمامی فرآیندها در حوزه مسافری و تجاری به شکل مداوم با دقت نظر از سوی کارگروه مبارزه با شیوع بیماری کووید ۱۹ در این اداره کل مورد بررسی و پایش قرار می‌گیرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today