ایرنا/ مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تأسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای زنجان گفت: حجم مخزن سد گلابر نسبت به سال گذشته ۲.۵ میلیون مترمکعب افزایش یافته است.

مهندس علی عباسی، مدیر بهره‌برداری و نگهداری از تأسیسات آبی شرکت آب منطقه‌ای زنجان با بیان اینکه هم اکنون حدود ۷۵ درصد حجم سد گلابر پر است، اظهار کرد: امسال ورودی آب به سد، ۱۸.۵ میلیون مترمکعب بود که این میزان نسبت به سال‌های۹۷ و ماقبل آن حدود ۳ برابر افزایش داشته است.
وی تصریح کرد: هم اکنون ۲ هزار و۴۰۰ هکتار از اراضی روستاهای جوقین، خانجین، خانقاه، ینگی‌کند الماسی، زرین آباد و گلابر علیا و سفلی از طریق شبکه آبیاری تحت فشار، از آب این سد سیراب می‌شوند.
مدیر دفتر بهره‌برداری از تاسیسات آبی شرکت آب منطقه ای زنجان گفت: بخشی از آب شرب ۵ روستا و کارخانه پتروشیمی و آندیا فولاد از سد گلابر تامین می‌شود.
گلابر یکی از چهار سد مهم استان زنجان محسوب می شود که در ۵۰ کیلومتری جنوب غربی شهرستان زنجان، ۵کیلومتری شهرستان ایجرود و ۳ کیلومتری روستای گلابر بر روی رودخانه سجاسرود احداث شده‌ که با حجم مخزن ۸۰ میلیون مترمکعب برای حدود یک هزار نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

جلوگیری از حفاری غیرمجاز 3 حلقه چاه در خدابنده
مدیر امور منابع آب شهرستان خدابنده، گفت: یک دستگاه حفاری غیرمجاز در روستای چریکلو بخش افشار توقیف و از ادامه حفاری غیرمجاز ۲ حلقه چاه دیگر در روستای ورجوشان بخش مرکزی ممانعت شد.
مهندس کریم خدایی اظهار داشت: یک حلقه چاه غیرمجاز عمیق نیز در اراضی روستای بولاماجی بخش سجاسرود پُر و مسلوب المنفعه شد.
وی یادآورشد: با پُر کردن چاه مذکور و جلوگیری از حفاری چاه‌های دیگر، سالانه ۳۰ هزار مترمکعب آب صرفه جویی خواهد شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان زنجان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر زنجان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKRJMt23Y-gW3YJTQ
آخرین خبر زنجان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zanjan_today