ایرنا/ معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: دو قطعه از سه قطعه راه آهن چابهار - زاهدان تا پایان سال جاری افتتاح خواهد شد.

محمدباقر نوبخت، رییس سازمان برنامه و بودجه کشور اظهار کرد: طرح ریلی چابهار - زاهدان یکی از طرح‌های مهم دولت است که می‌تواند بندر اقیانوسی غیر تحریمی چابهار را به شبکه سراسری کشور متصل کند.
وی ادامه داد: این طرح در سه قطعه چابهار- ایرانشهر، ایرانشهر- خاش و خاش- زاهدان در حال انجام است.
معاون رییس جمهوری بیان کرد: در دهه فجر امسال قطعه زاهدان- خاش متصل و تا اسفند امسال قطعه چابهار- ایرانشهر نیز تکمیل خواهد شد.
وی تصریح کرد: قطعه باقی‌مانده این طرح نیز خرداد سال آینده نهایی و تکمیل خواهد شد و به امید خدا تا سال آینده تمام ۷۳۰ کیلومتر این مسیر به اتمام خواهد رسید.
نوبخت خاطرنشان کرد: بیش‌ از چهار هزار میلیارد تومان معادل ۳۰۰ میلیون یورو به این طرح تخصیص یافته که به صورت نقد در دسترس است.
وی اعطای کلید دو هزار واحد مسکن روستایی را از دیگر اهداف سفر خود به سیستان و بلوچستان ذکر کرد و گفت: این اقدام از دو سال قبل شروع و در هر یک از سفرها چند هزار واحد از این نوع مسکن تحویل شده است.
رییس سازمان برنامه و بودجه کشور ادامه داد: با اعطای کلید این دو هزار واحد مسکونی، تعداد واحدهای مسکن محرومین روستایی واگذار شده به ۱۴ هزار و ۵۰۰ واحد رسیده است.
وی به دو طرح نیمه کاره سد ماشکید و جاده روستایی سراوان به سمت بم پشت اشاره و اظهار کرد: ۱۰۰ میلیارد تومان برای تسریع و تکمیل سد ماشکید و ۱۰۰ میلیارد تومان برای جاده روستایی سراوان به سمت بم پشت در این سفر تخصیص یافت تا بتوان به اهدافی که برای توسعه این استان داریم طی ماه‌های آینده برسیم.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today