ایرنا/ کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی گفت: بعد از سپری کردن یک هفته بارانی، نقشه‌های پیش‌یابی بیانگر جوی آرام برای استان تا پایان هفته است.

یاسر اشتاد، کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی با اشاره به آغاز افزایش دما طی هفته جاری در استان، اظهار کرد: بیشترین دمای هوای ارومیه طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر بود که تا پایان هفته به ۳۰ درجه سانتی‌گراد خواهد رسید.
وی بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته اشنویه و چالدران با دمای چهار درجه سانتی‌گراد بالای صفر خنک‌ترین و شهرستان شاهین‌دژ با دمای ۳۱ درجه سانتی‌گراد بالای صفر گرم‌ترین شهر بود.
اشتاد با اشاره به وزش باد طی ۲۴ ساعت گذشته در استان، افزود: باد شدیدی در نقاط مختلف استان گزارش شد؛ اما به علت آسیب وارده بر اثر رعد و برق به ایستگاه هواشناسی فرودگاه ارومیه این اطلاعات در دسترس نیست.
کارشناس اداره‌کل هواشناسی آذربایجان‌غربی درباره بارندگی های ۴۸ ساعت اخیر، ادامه داد: جو اغلب شهرهای شمالی و مرکزی استان در این مدت، بارانی توام با رعد و برق بود و شهرستان ماکو با ۲۷ میلی‌متر بارش پر بارانترین شهر بود و در ارومیه نیز ۶ میلیمتر بارندگی ثبت شد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان آذربایجان غربی را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر آذربایجان غربی در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAELz0XoXS28pvvtZPA
آخرین خبر آذربایجان غربی در اینستاگرام :
https://instagram.com/wazerbaijan_today