ایرنا/ مدرسه ۲ کلاسه روستای چهارتنگ سفلی در شهرستان ایذه پس از گذشت یکسال از زمان آغاز نوسازی هنوز تکمیل نشده و به محل چرای دام مبدل شده‌است.

بیش از یکسال از آغاز نوسازی مدرسه شهید سلطان‌محمد مومنی در روستای چهار تنگ سفلی میگذرد و اکنون این محل، به جولانگاه و محل چرای دام برخی از اهالی تبدیل شده است.
دانش‌آموزان این روستا اکنون چشم انتظار تکمیل این مدرسه هستند تا از بلاتکلیفی فعلی بیرون آمده و سال تحصیلی جدید را در مدرسه نوساز خود آغاز کنند.

دانش‌آموزان چهارتنگ سفلی در مسجد و خانه اجاره‌ای درس می‌خوانند
دهیار روستای چهارتنگ سفلی بیان کرد: مدرسه شهید مومنی از پارسال تاکنون به دلیل نوسازی تعطیل است و در این مدت این مدرسه ۲ کلاسه تکمیل نشده است.
جهانبخش مومنی ادامه داد: ۵۰ دانش‌آموز مقطع ابتدایی و پیش‌دبستانی در روستای چهار تنگ سفلی در حال تحصیل هستند که در سال تحصیلی ۹۸-۹۹ در خانه اجاره‌ای و مسجد درس می‌خواندند.
وی افزود: ساختمان مدرسه تا حدودی تکمیل شده اما دیوارهای اطراف آن که برای بازسازی، تخریب شدند در همان وضعیت باقی مانده‌است.
مومنی از تقاضای مردم روستا برای تکمیل این مدرسه سخن گفت و ادامه داد: دانش آموزان این روستا استعداد بالایی دارند؛ اما هنوز نتوانسته‌اند در یک محل مناسب به تحصیل خود ادامه دهند.

مدرسه شهید مومنی به مهر امسال خواهد رسید
رییس اداره نوسازی مدارس ایذه در این باره گفت: سه مدرسه با وضعیت مشابه مدرسه شهید مومنی در ایذه وجود دارد که ۲ واحد دیگر در روستاهای هلایجان و کوهشور ایذه قرار دارند.
قدیر عالی محمودی با بیان اینکه پیمانکار ساخت این سه مدرسه را یک شرکت بر عهده دارد افزود: در ساختمان مدارس شاهد پیشرفت فیزیکی خوبی هستیم و باید هرچه سریعتر کل پروژه به اتمام برسد.
وی گفت: دیوارهای اطراف این مدارس در قالب یک پروژه دیگر باید ساخته شود که کارهای آن در حال انجام است و به زودی پیمانکار آن مشخص خواهد شد.
رییس اداره نوسازی مدارس ایذه با بیان اینکه تلاش می‌کنیم که این مدارس مهر آینده شاهد حضور دانش‌آموزان باشند ادامه داد: اگر مشکل خاصی پیش نیاید این مهم به انجام خواهد رسید تا مقداری از دغدغه‌ مردم و دانش‌آموزان این روستاها برطرف شود.
روستای چهار تنگ سفلی با بیش از ۳۰۰ نفر جمعیت در بخش مرکزی شهرستان ایذه قرار دارد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان خوزستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر خوزستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEK8vo4vXBkjfYhOqg
آخرین خبر خوزستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/khouzestan_today