مهر/ رئیس دانشگاه آزاد دامغان با بیان اینکه مرکز تحقیقات این دانشگاه یکی از پیشرفته‌ترین مراکز حوزه داروهای گیاهی است، گفت: تا پایان سال جاری پنج نوع داروی جدید در این مرکز تولید می‌شود.

نعمت‌الله نعمتی، رئیس دانشگاه آزاد دامغان ضمن بیان اینکه با تلاش و حمایت دانشگاه آزاد اسلامی، اساتید و دانشجویان دانشکده داروسازی مراحل تحقیقات حداقل پنج نوع داروی جدید برای درمان بیماری‌های مختلف به پایان رسیده است، اظهار کرد: این داروها تا پایان سال جاری به تولید انبوه خواهند رسید.
وی افزود: یکی از اقدامات و فعالیت‌های این مرکز تحقیقاتی تولید محلول شوینده و ضدعفونی‌کننده دهان و بینی برای نخستین بار در مرکز تحقیقات تولید و فناوری داروهای گیاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان بوده است.
رئیس دانشگاه آزاد دامغان با بیان اینکه مرکز تحقیقات تولید و فناوری داروهای گیاهی این دانشگاه یکی از پیشرفته‌ترین مراکز تحقیقاتی در حوزه داروهای گیاهی کشور است، بیان کرد: این مرکز که اعتباری بالغ‌بر ۱۰ میلیارد تومان و با دارا بودن تجهیزات پیشرفته آزمایشگاهی سال گذشته افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.
نعمتی با بیان اینکه در راستای ارائه خدمات به مردم در این دانشگاه تلاش می‌شود، تصریح کرد: سرمایه و خلاقیت در مراکز تحقیقاتی وابسته به همت و پویایی اساتید و اعضای مرکز تحقیقات تولید و فناوری داروهای گیاهی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دامغان است.
وی افزود: کارهای گروهی ساده‌ترین راه در مسیر حل مشکلات دارویی با نگاه به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی در راستای تفسیر عملیاتی شعار جهش تولید طی سال جاری خواهد بود و معتقدیم می‌بایست اساساً فعل خواستن را به همت عالی صرف کرد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سمنان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سمنان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAENNWvIqZvWEhdCBvg
آخرین خبر سمنان در اینستاگرام :
https://instagram.com/semnan_today