تسنیم/ رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان با اشاره به صدور هشدار سطح زرد این اداره‌کل، گفت: از چهارشنبه بر سرعت و شدت وزش بادهای ۱۲۰ روزه در شمال استان افزوده می‌شود.

علی ملاشاهی، رئیس گروه پیش‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان بیان کرد: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش‌یابی و مدل‌های جوی وزش این باد شدید در نقاط مستعد منجر به خیزش گرد و خاک، کاهش شعاع دید افقی و کاهش کیفیت هوا می‌شود.
رئیس گروه پیش‌‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: وزش باد با شدت کمتر نوار غربی و شرق استان را نیز تحت تأثیر قرار می‌دهد به طوری که در این مناطق نیز خیزش گردوخاک و کاهش دید افقی محتمل است.
وی بیان کرد: وزش باد و گرد و خاک اواخر وقت جمعه به صورت موقت کاهش می‌یابد؛ اما همچنان تا اواسط هفته آینده ادامه دارد.
رئیس گروه پیش‌‌بینی و هشدار هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به احتمال خیزش گردوخاک و کاهش شدید دید افقی در برخی محورهای مواصلاتی استان مانند زاهدان- زابل توصیه می‌شود در زمان غبار آلود شدن هوا از ترددهای غیرضروری پرهیز شود. در شبانه‌روز گذشته نیز وزش بادهای 120 روزه در نیمه شمالی استان ادامه داشت به طوری که بیشینه سرعت وزش باد در زابل به 20 متر بر ثانیه معادل 72 کیلومتر بر ساعت رسید.
ملاشاهی تصریح کرد: وزش این باد شدید تغییر به خصوصی در کاهش دید افقی زابل ایجاد نکرد؛ اما شعاع دید افقی در شهر زهک از دیگر شهرهای شمالی استان را به 7 هزار متر کاهش داد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today