فارس/ فرماندار تالش شایعات مبنی بر ارتکاب قتل رومینا اشرفی به دلیل وجود اختلافات مذهبی را قویاً تکذیب کرد.

صبح روز یکم خرداد دختری ۱۴ ساله در یکی از روستاهای تالش توسط پدرش به علت مخالفت با ازدواج او با مردی 30 ساله با داس به قتل می‌رسد.
ضعف اطلاع‌رسانی منابع رسمی و عدم موضع‌گیری به‌موقع مسؤولین شهرستان موجب می‌شود تا در برخی رسانه‌ها به حدس و گمان و شایعات دامن زده و با گل‌آلود کردن فضا کشته شدن این دختر ۱۴ ساله را به مسائل مذهبی ربط بدهند.
اما اصل ماجرا این است که دختری ۱۴ ساله پس از مدت‌ها دوستی مخفیانه با مردی 30 ساله اهل و ساکن شلفون ویزنه سرانجام با وی فرار می‌کند، پدرش پس از شکایت و با کمک نیروی انتظامی او را از شهرستان آستارا به خانه بازمی‌گرداند.
اما این پایان ماجرا نبوده و اصرار دختر برای ازدواج با این پسر 30 ساله و عصبانیت پدر، باعث رقم خوردن این حادثه تلخ و کشته شدن دختری نوجوان توسط پدرش با داس در طویله می‌شود.

سیدعیسی مهدوی، فرماندار تالش با تائید قتل این دختر توسط پدرش، شایعات مبنی بر وجود اختلافات مذهبی را قویاً تکذیب کرد.
مهدوی با اشاره به اینکه ازدواج اهل سنت و شیعه در منطقه تالش از دیرباز رایج است، افزود: خوشبختانه همه‌ساله شاهد ثبت ازدواج صدها زوج از خانواده‌های سنی و شیعه در تالش با یکدیگر هستیم.
وی با بیان اینکه سن پایین دختر و اختلاف 16 ساله سنی دلیل مخالفت خانواده دختر برای ازدواج بوده است، گفت: برخلاف شایعه‌سازی‌ها این موضوع هیچ‌گونه ارتباطی به مسائل مذهبی ندارد و ناشی از بدسرپرستی خانواده می‌باشد.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان گیلان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر گیلان در تلگرام :
http://t.me/joinchat/AAAAAEGgat6mmiJXlKYnLQ
آخرین خبر گیلان در اینستاگرام :
https://instagram.com/gilan_today