باشگاه خبرنگاران/ کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان گفت: با افزایش سرعت وزش باد‌های جنوب غربی آب‌های تنگه هرمز و دریای عمان در ساعات بعد از ظهر تا اوایل شب مواج و متلاطم می‌شود.

مجتبی حمزه نژاد، کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان اظهار کرد: امروز در مناطق ساحلی و جزایر خلیج فارس در ساعات صبح مه صبحگاهی و غبار محلی خواهیم داشت.
وی افزود: در ساعات بعدازظهر در مناطق دریایی افزایش باد جنوب غربی با سرعت ۳۸ کیلومتر بر ساعت پیش بینی می‌شود که سبب متلاطم شدن دریا تا اوایل شب در محدوده تنگه هرمز و دریای عمان خواهد شد.
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان با اشاره به اینکه این شرایط تا روز جمعه ادامه خواهد داشت، گفت: شناور‌های سبک در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب با احتیاط تردد کنند.
حمزه نژاد ادامه داد: با توجه به حاکمیت باد‌های ۱۲۰ روزه در جنوب شرق کشور، در مناطق شرقی استان طی ساعاتی گرد و غبار و کاهش دید افقی پیش بینی می‌شود.
وی گفت: در ارتفاعات استان نیز رشد ابر و احتمال رگبار پراکنده دور از انتظار نیست.
کارشناس اداره کل هواشناسی هرمزگان افزود: از نظر دمایی تا پایان هفته جاری شاهد ماندگاری هوای نسبتا گرم در اکثر مناطق استان خواهیم بود.
حمزه نژاد بیان کرد: در شبانه روز گذشته رودان با دمای ۴۲ درجه سانتی گراد گرمترین شهر استان بود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today