ایرنا/ معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان گفت: بقاع متبرکه استان که پس از شیوع بیماری کرونا بسته شده بودند از صبح امروز به روی زائران باز شد.

حجت الاسلام مصطفی آزادی، معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان اظهار داشت: افراد مسن و سالخورده و کودکان و افراد بیمار تا اطلاع بعدی و بهبود شرایط به بقاع متبرکه هرمزگان مراجعه نداشته باشند.
وی ادامه داد: برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا از سه ماه پیش درهای بقاع بسته شده بود که اکنون فعالیت خود را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سرگرفته‌اند.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان یادآور شد: زائران هنگام تشرف به بقاع و امام‌زادگان واجب التعظیم باید موارد بهداشتی را کاملا رعایت کنند و شست‌و شوی مکرر دست‌ها با آب و صابون، استقاده از ماسک و دستکش، جانماز، مهر و چادر شخصی را مدنظر قرارداده، قرآن و مفاتیح به همراه داشته و فاصله اجتماعی را در صحن‌ها رعایت کنند.
آزادی اشاره کرد: صحن‌های امام‌زادگان روزانه یک ساعت بعد از طلوع آفتاب تا یک ساعت قبل از غروب آفتاب به روی زائران باز می‌ماند و افراد با رعایت تمام مسائل بهداشتی و غربالگری که در جلوی در صورت می‌گیرد، وارد محیط شده و پس از انجام زیارت مختصر خارج شوند.
وی یادآور شد: عمل به پروتکل‌های بهداشتی با هدف حفظ سلامت شهروندان و جلوگیری از شیوع بیماری است که زائران باید همکاری‌های لازم را داشته و توجه کنند هیچ برنامه تجمعی در بقاع متبرکه اجرا نمی‌شود.
معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه هرمزگان خاطرنشان کرد: ضدعفونی روزانه بقاع متبرکه و کتب ادعیه و تمام سطوح امامزادگان در دستور کار قرار گرفته که ان‌شاءالله روزانه توسط خدام این مکان‌های مقدس انجام می‌شود.همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان هرمزگان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر هرمزگان در تلگرام:
https://t.me/joinchat/AAAAAEMf_BpioJfkQL_L2A
آخرین خبر هرمزگان در اینستاگرام :
https://instagram.com/hormozgan.today