فارس/ رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: بیماریابی فعال، همچنان در استان کرمانشاه برای شناسایی افراد مبتلا ادامه دارد.

محمودرضا مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به بحث بیماریابی فعال در استان، اظهار داشت: این کار همچنان در استان کرمانشاه برای شناسایی افراد مبتلا ادامه دارد.
وی ادامه داد: وقتی فردی مبتلا به ویروس کرونا تشخیص داده می‌شود، سریع افراد خانواده و نزدیکان فرد را مورد پایش قرار داده و از آن‌ها تست گرفته می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه موضوع بیماریابی را یک از دلایل افزایش مبتلایان به کوید 19 در استان دانست و گفت: برای افزایش نمونه‌های آزمایش نیاز به خریداری دستگاه‌های پی.سی.آر (Pcr) جدیدی است که دانشگاه و استانداری به صورت مشترک در حال خرید دو‌دستگاه جدید از آن هستند.
مرادی تصریح کرد: نظارت و پیگیری بیماران مشکوک به کوید 19 در استان باید تداوم داشته باشد و پیگیری بیماران و موارد مشکوک و خانواده‌های آن‌ها همچنان با دقت انجام می‌شود.
وی در پایان با توصیه به مردم در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ فاصله طولی، افزود: تداوم فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مکرر دست‌ها در پیشگیری و کنترل بیماری کرونا بسیار اهمیت دارد.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان کرمانشاه را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر کرمانشاه در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEEFg3sRsDfJ20ludA
آخرین خبر کرمانشاه در اینستاگرام :
https://www.instagram.com/kermanshah.today