فارس/ جانشین انتظامی سیستان و بلوچستان از انهدام یک باند 8 نفره سرقت های سریالی احشام در این شهرستان خبر داد.

سردار احمد طاهری، جانشین انتظامی سیستان و بلوچستان اظهار کرد: در پی گزارش چند فقره سرقت احشام در روستاهای حاشیه شهر خاش، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.
جانشین انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: در بررسی یکی از سرقت های اخیر اعضای این باند حرفه ای سرقت احشام، مشخص شد اعضای این باند با استفاده از سه دستگاه خودرو وانت، پراید و پژو پس از ضرب و شتم چوپان گله و بستن دست و پای او احشام را سرقت می کرده اند.
طاهری افزود: کارآگاهان دایره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی خاش پس از بررسی های لازم یکی از اعضای این باند را که تبعه خارجی است شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی او را در عملیاتی ضربتی دستگیر کردند.
وی گفت: متهم که فردی سابقه دار است در چندین مرحله بازجویی های علمی پلیس به سرقت احشام با همدستی 6 نفر از دوستانش اعتراف که با اطلاعات به دست آمده کارآگاهان پلیس آگاهی آنان را طی عملیات های مجزا دستگیر کردند.
جانشین انتظامی سیستان و بلوچستان با اشاره به دستگیری دو مالخر احشام مسروقه، تصریح کرد: در بازجویی های تکمیلی مشخص شد سرکرده این باند فردی معلول است که این فرد با تهیه یک قبضه اسلحه وینچستر و سه دستگاه خودروی وانت، پراید و پژو نقشه سرقت های را می کشیده و اعضای این باند تاکنون به سرقت 142 رأس دام زنده در شهرستان خاش طی هفت فقره سرقت اعتراف کردند.


همراهان عزیز ، آخرین اخبار استان سیستان و بلوچستان را به صورت لحظه ای و فراجناحی در بسترهای زیر دنبال کنید :
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در تلگرام :
https://t.me/joinchat/AAAAAEKZUcFIniUcdLn0Lw
آخرین خبر سیستان و بلوچستان در اینستاگرام :
https://instagram.com/zahedan_today